Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Pochybování, zaváhání a nedůvěra

  01.06.2018   |     Žádný komentář
posledni fotky

Pochybování, zaváhání a nedůvěra jsou velmi nebezpečné. Jakmile jednu z nich k sobě pustíte, určitě to nedopadne dobře. Platí to ve všech oborech našeho konání. Ve sportu to znamená, že nevěříte vlastním silám a schopnostem a prohrajete. Nebo například zdoláváte obtížnou horolezeckou stěnu. Stačí jediné zapochybování, které do vás zasadí semínko nedůvěry ve vlastní schopnosti a dojde k pádu.

Celý článek >>

VRCHAŘSKÉ KORUNY CYKLISTŮ

  04.04.2018   |     Žádný komentář

VK

VK

Vrchařské koruny cyklistů – akce plné zážitků a dobrodružství. Také ale náročných výjezdů a krásných vrcholových fotek.

Nejsou to závody. Každý si jede, jak chce a kdy chce. Cíl je ale jasný. Udělat něco sám pro sebe, nepodvádět a dosáhnout všechny předepsané vrcholy. To je základní informace. Tak vznikla třeba Vrchařská koruna Severu. Vše ale vzniklo již v roce 2013 ba Moravě. Nápad se rychle šířil a dnes už je Vrchařských korun 19. Ročně motivují tisíce lidí k výletům po naší krásné vlasti. Vyberte si tu Vrchařskou korunu, která je kolem vašeho bydliště. Skočte na kolo a začněte dobývat vrcholy. Je to jen na vás.

Celý článek >>

CHCETE BÝT STÁLE MLADÍ? JEZDĚTE NA KOLE

  15.03.2018   |     Žádný komentář

Při testování mnoha amatérských cyklistů dvou různých věkových skupin bylo zjištěno, že starší testovaní cyklisté, kteří pravidelně sportují, mají zvýšenou skupinu buněčných lymfocytů (T-lymfocyt) stejně jako mladí ve dvaceti letech. T-lymfocyt je druh bílých krvinek, které se starají o buněčnou imunity a potírají například nádorové buňky či buňky napadené viry. Jsou základem imunitního systému. U starších lidí dochází postupně k poklesu učinosti imunitního systému. Ročně klesá od dvaceti let o 2-3%. Proto jsou starší lidé náchylnější k infekcím. Nejlepší je vytrvalostní cyklistika

stále mladí

Jízda na kole – ať již v přírodě nebo „indoor“ v rámci spinningové lekce, návštěvy fitness centra přináší našemu organismu mnoho pozitivního. Velikou předností cyklistiky je skvělá možnost regulace intenzity a objemu zátěže, velmi šetrný vliv na klouby dolních končetin a relativní bezpečnost.

Následující přehled přináší pozitivní účinek aerobních aktivit na funkční stav lidského těla a oddálení rozvoje poruch látkové výměny souvisejících se stárnutím organismu.
Celý článek >>

PROČ JE NÁM PO JÍZDĚ NA KOLE, BĚHU A JINÝCH SPORTECH TAK DOBŘE?

  31.01.2018   |     Žádný komentář

Cyklistické štěstí

Co za to může, když se tak při sportu dřeme, že příště se zase pustíme do té námahy? Proč vyjíždíme ta nejvyšší sedla? Cestou si tisíckrát říkáme, že se na to můžeme ..., ale na vrcholu jsme šťastní a objímáme se s ostatními kamarády. A když se druhý den zeptám: „Pojedeš to znovu?“. Odpověď skoro vždy je: „Ano, pojedu“.

Tak proč to sakra děláme? Je to proto, že jsme zdrogovaní! A na drogy se vytváří závislost. Po fyzickém výkonu se v těle uvolňují hormony zefektivňující dodávky krve a kyslíku do mozku, což aktivuje hormony serotonin, dopamin a také endorfiny, které zmírňují bolest a zlepšují náladu natolik, že převyšují účinky morfinu!  Jak na nás působí tyto látky?

Celý článek >>

Nic se neděje jen tak a třeba se nyní konečně probereme

  28.01.2018   |     Žádný komentář

Cestovani

Zase v našich životech proběhla jedna událost, která nás někam měla nasměrovat. Po volbě prezidenta byli někteří z nás naštvaní anebo zažili lítost. Nic se ale neděje jen tak a třeba se nyní konečně probereme. Třeba teď začneme měnit svůj život a rozhodovat o tom, co je v něm správné. Stačí, když si jen uvědomíme, že chceme dělat to, co nás baví. Stačí, když začneme žít naplno a nenecháme se ovlivňovat názory druhých.

Celý článek >>