Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

JAK TO BYLO S TURISTICKÝM RUCHEM NA OSTROVĚ ELBA, KDYŽ ZDE ŽIL NAPOLEON BONAPARTE

Francouzského císaře Napoleona určitě všichni znáte. Po prohraných bitvách byl nucen se vzdát a následně byl vyhnán na krásný, malý, italský ostrov Elba. Dnes bychom si chtěli odpovědět na otázku, jestli existoval nějaký turistický ruch na ostrově Elba, když tu žil Napoleon. Myslíte si, že žádný neexistoval? Asi byste se hodně divili – existoval. Proč jet na ostrov Elba dnes je jasné. Důvodů je opravdu hodně a jedním z nich je i odkaz Napoleona. A jak to vlastně bylo v roce 1814?


Napoleon se vzdal trůnu výměnou za život pro sebe a svou rodinu. Výměnou získal italský ostrůvek. 4. května 1814 dorazil Napoleon na středomořský ostrov a stal se jeho svrchovaným panovníkem. Napoleon se začal věnovat hospodářství, zemědělství, rozvoji řemesel a dalším nezbytným činnostem k fungování ostrova. Na ostrově založil pro své knížectví i vlastní ústavu. Nařídil také očkování pro děti i povinnou školní docházku. Nechal postavit nemocnice a založil policejní sbor. Pro turisty a návštěvníky ostrova se stal Napoleon velkou atrakcí. Lidé tam v podstatě jezdili jen kvůli tomu, aby se s ním mohli setkat. Tím pouze zvyšoval turistický ruch na svém ostrově.

Překvapení, že? Jeho odkaz je na ostrově všude přítomný. Pojeďme si na Elbu krásně zajezdit na kole, koupat se ve smaragdovém moři a poznat odkaz Napoleona Bonaparteho.

×
To top