Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

KTERÉ MÍSTO JSTE LETOS O PRÁZDNINÁCH NOVĚ OBJEVILI?

Vzal jsem si do ruky časopis Respekt z letošního září a začal si ho prohlížet. Po pár stránkách mě zaujala strana 6, kde se pravidelně pokládá nějaká zajímavá otázka čtyřem českým osobnostem. Tentokrát zněla pro nás velmi zajímavě: „Které místo jste letos o prázdninách nově objevili?“
Milena Holcová odpověděla že Kosovo, Jan Hocek že Čechy, Martin Úbl že Lofoty. Poslední z nich byl cestovatel a fotograf MATOUŠ VINŠ. Jeho odpověď mě zaujala nejvíce, protože mi mluvil z duše. Napsal toto:

Shodou náhod jsem místo plánového Iráku strávil začátek léta už třetí rok po sobě ve Slovinsku. Hlavně oblast kolem Bohinjského jezera jsme si se ženou zamilovali.
Letos jsem se konečně podíval i do doliny Triglavských jezer, kudy vede jedna ze stezek na vrchol Triglavu. První výhled na „Dvojité jezero“ mě doslova posadil na zadek. Pohádkově nádherná krajina s nekonečnou záplavou alpských květin s ostrými alpskými hřebeny na obou stranách. Chvíli jsem opravdu jen seděl a vstřebával křehkou krásu zdejšího unikátního ekosystému. Slovinské Alpy se sice výškou nemohou nevyrovnat masivům dál na západ, zdejší příroda a neuvěřitelná rozmanitost ale nabízejí prostor k objevování na spoustu dalších návštěv. Ať už na hřebenech nebo v údolích.

A co vy? Už jste také objevili Slovinské Julské Alpy? Jestli ještě ne, tak to můžete udělat s námi na kole nebo i pěšky.

×
To top