Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Toskánsko – absolutní pocit štěstí

Letos v březnu nás cyklisty překvapila zpráva, že Slovinec Pogačar vyhrál závod Strade Bianche. Dvojnásobný šampion Tour de France si na toskánských silnicích dojel pro čtvrté letošní vítězství ve WorldTour. Druhý dorazil do cíle na náměstí Piazza del Campo v Sieně španělský veterán Alejandro Valverde, jedenačtyřicetiletý exmistr světa ztratil na Pogačara 37 sekund.

Víte, co to je Strade Bianche? Jedná se o cyklistický závod, který jede po bílých toskánských cestách ve vinařské oblasti Chianty kolem Sieny – nejkrásnějšího toskánského města. 184 kilometrů, z toho 64 po nezpevněných bílých cestách, které se italsky nazývají strade bianche.
Ashleigh Moolmanová-Pasiová z dámského celku CCC o tomto závodu říká: „Možná jsem trochu blázen, ale tenhle závod miluju.“ Ne, není blázen. Podobně totiž o Strade Bianche mluví i cyklisté, kteří se na závod dívají v televizi, ale i ti, kteří si ho už vyzkoušeli na vlastní kůži.
Čím to? Důvodů je hned několik. Jednoduše řečeno je to velkolepé závodění po úžasné trase protkané prašnými cestami a pitoreskními scenériemi. Mluví se o něm jako o šestém cyklistickém Monumentu sezony.
„Je to nádherný závod. V jízdě po šotolině se mísí určitá historie, tradice,“ říká Ital Vincenzo Nibali. No a úplný závěr v Sieně? Lahůdka z největších. Dojíždí se na náměstí Piazza del Campo, které patří do seznamu památek UNESCO. „To nám závidí celý svět,“ pousměje se Nibali.
Během cyklistického zájezdu ITÁLIE-KRAJEM RENESANCE A VÍNA-TOSKÁNSKO NA KOLE pojedeme 2x po strade bianche. Budete mít tak možnost si kousek trasy slavného závodu projet. Také jeden den věnujeme Sieně, podle našeho názoru, mnohem krásnějšího, ale hlavně tajuplnějšího města, než je Florencie. Termín zájezdu je 15.- 24.července 2022.
×
To top