Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Maroko na kole s Honzou Kopkou

Dnes (v sobotu 26.11.2022) v Praze začíná největší český cestovatelský veletrh „Kolem světa“. Končí rok, kdy se zase mohlo naplno cestovat, a tak toho všichni cestovatelé využili. Proto mají na veletrhu co nabídnout a co ukázat.
Také naše cestovka SUNBIKE má za sebou mnoho krásných a prosluněných cest pro naše kamarády a klienty. Všechny cyklistické zájezdy byly úžasné a navštívili jsme mnoho nádherných míst po celé Evropě.
I takové cesty naleznete na cestovatelském veletrhu. Návštěvníci ale prahnou po něčem exotičtějším. Chtějí vidět fotky a videa ze zemí, kam už není tak jednoduché jet. Proto jsme i my přispěli jednou takovou destinací. Je to Maroko na kole.

Maroko je poměrně dobře dostupná země, ale je to už Afrika. Když už v listopadu u nás není úplně hezké počasí, v Maroku máte pořád jistotu. Proto jsme tam ve skupině čtyř kamarádů vyrazili. Trasu vymyslel Jan Kopka, legendární extrémní biker. Na kolech (na těžko ve stylu bikepacking) jsme projeli část trasy cyklistického závodu Atlas Mountain Race, který Honza před čtyřmi roky jel.

Cenově jsou podzimní lety z Vídně do Maroka velmi výhodné. Letadlo nás dopravilo do Agadiru na pobřeží Altantického oceanu. Odtud jsme se přepravili pomocí místních taxíků, které nahrazují veřejnou dopravu, do Tafraoutu. Toto městečko leží uprostřed Malého Atlasu a je ideální základnou pro cyklistiku v této části Maroka v malém Atlasu. Zde se dají také vypůjčit poměrně kvalitní kola. Také my jsme toho využili a vyrazili na trasu se spaním venku. Stejně tak se jede závod Atlas Mountain Race, který je formou start – cíl. Projeli jsme nádherná a tajuplná místa. Připadali jsme si jako někde v Utahu v USA. Cyklistika v červených pouštních horách do 2000 m.n.m. Veliká nádhera.

Závěrečná relaxace byla u oceánu ve windsurfingovém ráji Sidi Ifni. Abychom si odpočinuli od kola, šli jsme „trek“ pod rozeklanými útesy k nádhernému oblouku, který zde divoké vody oceánu vymodelovaly.
To je stručná zpráva o našem podzimním příspěvku k cestovatelskému veletrhu. Fotky z této malé, ale výživné výpravy jsou na stránkách SUNBIKE ve Fotogalerii 2022 – ZDE.

Dostupné informace:
Článek o cyklistickém závodu Atlas Mountain Race od Honzy Kopky – ZDE.
Stránky cyklistického závodu Atlas Mountain Race jsou – ZDE – Atlas Mountain Race.

×
To top