MAGAZÍN

JAK JSME SE DOSTALI DO ČASOPISU PLAYBOY

8. 12. 2022
MIRKA JE V ČASOPISE PLAYBOY

Nevím, jestli je sen každé ženy dostat se do časopisu Playboy. Asi ne, ale Mirka tam opravdu je. Komu se to na druhou stranu podaří?

Číst více »

JAK TO BYLO S TURISTICKÝM RUCHEM NA OSTROVĚ ELBA, KDYŽ ZDE ŽIL NAPOLEON BONAPARTE

3. 12. 2022

Francouzského císaře Napoleona určitě všichni znáte. Po prohraných bitvách byl nucen se vzdát a následně byl vyhnán na krásný, malý, italský ostrov Elba. Dnes bychom si chtěli odpovědět na otázku, jestli existoval nějaký turistický ruch na ostrově Elba, když tu žil Napoleon. Myslíte si, že žádný neexistoval? Asi byste se hodně divili – existoval. Proč jet na ostrov Elba dnes je jasné. Důvodů je opravdu hodně a jedním z nich je i odkaz Napoleona. A jak to vlastně bylo v roce 1814?

Číst více »

NEJMAGIČTĚJŠÍ MÍSTA PROVENCE

29. 11. 2022

Včera jsem narazil na hezký článek, který mi mojí úvahu o tom, že můžeme cestovat a plnit si své sny, připomenul. V titulku stálo: „Místo splněných snů – TOP 5 důvodů, proč navštívit Provence“. Opravdu mě zajímalo, jaké důvody to jsou a jestli i já to tak cítím.
Takže si přečtěte výběr z těch nejúžasnějších věcí z Provence jaké článek nabízí:

Číst více »

Maroko na kole s Honzou Kopkou

26. 11. 2022

Dnes (v sobotu 26.11.2022) v Praze začíná největší český cestovatelský veletrh „Kolem světa“. Končí rok, kdy se zase mohlo naplno cestovat, a tak toho všichni cestovatelé využili. Proto mají na veletrhu co nabídnout a co ukázat.
Také naše cestovka SUNBIKE má za sebou mnoho krásných a prosluněných cest pro naše kamarády a klienty. Všechny cyklistické zájezdy byly úžasné a navštívili jsme mnoho nádherných míst po celé Evropě.
I takové cesty naleznete na cestovatelském veletrhu. Návštěvníci ale prahnou po něčem exotičtějším. Chtějí vidět fotky a videa ze zemí, kam už není tak jednoduché jet. Proto jsme i my přispěli jednou takovou destinací. Je to Maroko na kole.

Číst více »

KTERÉ MÍSTO JSTE LETOS O PRÁZDNINÁCH NOVĚ OBJEVILI?

18. 10. 2022

Vzal jsem si do ruky časopis Respekt z letošního září a začal si ho prohlížet. Po pár stránkách mě zaujala strana 6, kde se pravidelně pokládá nějaká zajímavá otázka čtyřem českým osobnostem. Tentokrát zněla pro nás velmi zajímavě: „Které místo jste letos o prázdninách nově objevili?“
Milena Holcová odpověděla že Kosovo, Jan Hocek že Čechy, Martin Úbl že Lofoty. Poslední z nich byl cestovatel a fotograf MATOUŠ VINŠ. Jeho odpověď mě zaujala nejvíce, protože mi mluvil z duše. Napsal toto:

Číst více »

Toskánsko – absolutní pocit štěstí

25. 6. 2022

Letos v březnu nás cyklisty překvapila zpráva, že Slovinec Pogačar vyhrál závod Strade Bianche. Dvojnásobný šampion Tour de France si na toskánských silnicích dojel pro čtvrté letošní vítězství ve WorldTour. Druhý dorazil do cíle na náměstí Piazza del Campo v Sieně španělský veterán Alejandro Valverde, jedenačtyřicetiletý exmistr světa ztratil na Pogačara 37 sekund.
Číst více »

JAKÉ JEZERO JE NA REKLAMĚ NA CYKLISTIKU V RAKOUSKU?

21. 4. 2022

Při procházce po vystavovatelích na letošním cyklistickém veletrhu For bikes asi každého zaujala OHROMNÁ SVĚTELNÁ REKLAMA. Ta byla na zadní části rakouského turistického stánku. Zářila na ní fotka, na které jedou dva cyklisté a za nimi v údolí je nádherné jezero. Nebylo možné kolem ní projít bez povšimnutí.
Číst více »

Velkým tématem cestování v roce 2022 bude propojování. Nové tváře, nová místa

8. 2. 2022
Ať už jde o to, trávit čas se svými blízkými, nebo o poznávání nových lidí při objevování světa, lidé se v nadcházejícím roce ze všeho nejvíce těší na budování vztahů. Nikdo už nechce být doma sám zavřený a každý chce vyrazit mezi přátelé anebo mezi nové lidi, které bude poznávat. K tomu jsou ideální sportovní zájezdy, kdy se potkávají cestovatelé a sportovci, kteří mají stejné zájmy.
Číst více »

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT PŘED CESTOU NA LYŽE

4. 1. 2022

Minulou zimu si skoro nikdo z nás v zahraničí nezalyžoval. Proto by každý chtěl jet na dlouhé a krásné sjezdovky v Itálii nebo Rakousku tuto zimu. Konečně to je možné! Pojedete-li tedy letos na lyže do Itálie nebo Rakouska, určitě budete řešit, jaká opatření jsou nutná a jestli se tam dostanete. Připravili jsme proto pro vás nejdůležitější informace, které byste měli vědět. Na první pohled se to zdá složité. Nenechte se ale odradit! Všechno jsou jen drobná administrativní opatření, která se dají lehce splnit.

Užijte si krásné chvíle ve vysokých horách při lyžování!

Číst více »

OKAMŽIKY, KTERÉ SI CHCI PAMATOVAT

7. 10. 2021

Jak jsem zaslechl tuto větu, hned jsem si uvědomil hloubku myšlenky, která je v ní obsažena. Máme za sebou období, kdy se nedalo moc cestovat. V letošním roce v létě to ale už s jistým omezením zase šlo. Jezdíme po světě autem, autobusem i na kole. Pořád okolo sebe vidíme měnící se krajinu, řeky, hory, moře, vesnice i města. Nyní se na ně ale díváme jinak než dříve.

Uvědomujeme si, že jsme tu krásu už nikdy nemuseli vidět. Vážíme si každého okamžiku, kdy se můžeme volně a zhluboka nadechnout.

Jak jsem zaslechl tuto větu, hned se mi vybavilo několik úžasných okamžiků, které si už budu navždy pamatovat.

Číst více »
To top