Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Jak se jezdí na Mallorce – aneb silniční cyklistika na ostrově slunce a deště

Mallorca2015

Mallorca 2015 začala úplně super. Změnou hotelu. SUNBIKE uzavřel smlouvu s novým hotelem a naše skupina si výrazně polepšila. Jak kvalitou ubytování, tak kvalitou jídla, ale i lidmi, se kterými jsme se tu setkávali.

Problémem bylo, tak jak to v posledních letech bývá zvykem, počasí. Skoro všichni říkali, že to bylo nejhorší počasí, jaké zažili. A jak to už bývá, tak do našeho příletu bylo hezky a po našem odletu bylo zase už hezky. Já si ale myslím, že to zas tak strašné nebylo. Hodl jsme se zas až tak moc nepotili. Kilometrů jsme ale najezdili dost a myslím, že všichni byli spokojeni. Skoro všichni měli splněný limit 1000 km a někteří se dostali i 1300 km za pobyt s tím, že část kilometrů byla v horách. Vyjadřuji uznání a samou chválu.

Zpestřením pobytu byly dvě besedy, které jsme měli. První byla s jednou z našich nejlepších cyklistických ženských nadějí Zuzanou Neckářovou. Všechny účastníky si získala bezprostředním a přátelským přístupem a samozřejmě vyprávěním ze zákulisí cyklistického sportu.

Na ní potom navázal trenér reprezentace do 23 let a bývalý závodník Tomáš Konečný. Všichni byli zase nadšeni vyprávěním o Vueltě, Tour de France a dalších závodech, na kterých Tomáš závodil. Taky nám všem poradil jak přistupovat k tréninku a jak jezdit na Mallorce.

Naše cyklistická parta byla velmi různorodá a na první pohled nekompaktní. Překvapením pro všechny ale byly výkony našich žen a starších pánů. Například pani Hanka, která na Mallorce byla poprvé a poprvé seděla na silničním kole, jezdila jako ostřílená závodnice. Dala také samozřejmě Sa Calobru.

Největší překvapením ale byli starší páni z Jičína. Najezdili suverénně nejvíce kilometrů a byli absolutně nezničitelní. Ani etapy kolem 160 kilometrů pro ně nebyly problémem. Například František Jezdil každý den a neměl nikdy odpočinek. Jak tvrdí, je takto zvyklý jezdit z domova. Podařilo se mu zde zlomit řidítka svého kola a samozřejmě se trochu vymlátil. Nic se mu ale nestalo, kolo se hned opravilo v Santa Marii a odjel v pohodě celou dlouhou etapu.

Závěr našeho pobytu nás přesvědčil, že přes drobné problémy je Mallorca pořád to nejlepší, co každý cyklista, který to myslí trochu vážně, na jaře pro sebe může udělat. 

Fotky z prvního cyklistického zájezdu roku 2015 jsou v naší FOTOGALERII

×
To top