Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Bikerka Petra poprvé na Mallorce

Mallorca na kole

Milí cyklističtí přátelé. Jsem poprvé na silničním kole, poprvé na Mallorce…

Silniční kolo jsem si půjčila ze zdejší půjčovny, bylo připraveno na míru /na váhu …J/. Nemusela jsem ani šáhnout a padlo jako ulité…5 min jsem se seznamovala s řazením, ale během chvíle, jsem se s kolem dobře sžila.

První den bylo nádherné počasí Sluníčko, trochu svěžího větříku a teplota kolem 19°C. Upalovalo to nebývale a já bikerka jsem vyvinula rychlost, která mile překvapila mne samotnou. Jízda v pelotonu připomíná dobře fungující plíci a každý neuvážený pohyb nebo nepředvídatelné brzdění rozhodí tak dokonale vypadající útvar. Kolem proplouvají další skupiny nadšených /nadupaných i méně nadupaných/ cyklistů. Všichni jsou obvykle ve stejných cyklistických dresech….a modrá s oranžovou….to je výzva….!! Mnoho přátel, kteří již Mallorcu absolvovali tvrdili, že jízda na silničním kole mě uchvátí a musím jim dát za pravdu. O koupi silničního kola již uvažuji a o tom, že příští rok pojedu znovu, nepochybuji…J 

Každou etapu si vysvětlíme a dostaneme mapičky. Při etapě samotné se zpravidla na nejslabšího čeká. Tak dlouho, dokud on sám nenavrhne, že si udělá  lehčí trasu. Nesmí chybět zastávka na výborné espreso, dortíček nebo hořké pivko. Čerstvé pomeranče na stolech v kavárně jsou samozřejmostí.

Po několika dnech na kole jsme při odpočinkovém dni vyrazili také poležet na pláži, kterou máme pouhých 100 m od hotelu. Někteří se smočili v moři, některým postačila relaxace v podobě vířivky nebo hotelového bazénu. Co se týká hotelu, tak se musím zmínit o snídaních a večeřích, které pro nás byly připraveny formou švédských stolů. Znamená to spousty čerstvého ovoce, zelenina, ryby, masa, sladkostí. Takto bych mohla jmenovat ještě dlouho, nikdy nestačil jen jeden talíř. Musela jsem ochutnat od všeho….z tohoto pohledu to byl pro mne náročný zájezd, odolat všem těm laskominám :-). Každý by očekával, že po dřině na kole jsme zhubly. Pak jsem se ale postavila na váhu a nastalo zděšení. Silniční cyklistika na Mallorce je prostě nejvíc.

×
To top