Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Lyžování v Rakousku a kávička v Itálii

SUNBIKE - Nassfeld

To platí při lyžování v rakouském Nassfeldu. Letošní  povánoční lyžování bylo v podobném duchu.

Nejdříve to ale vypadalo, že se nám to nepodaří. První dny po vánocích byly všude jen zelené louky a kamenité svahy. Na několika sjezdovkách byl technický sníh. Vypadalo to, že lyžování nebude možné. Naštěstí se lyžovalo docela dobře. Když se ale jede do Itálie na kávičku, musí lyžař jet několika zkratkami nebo přes dětský lyžařský svah. Nyní to ale nebylo možné. Dostali jsme také informaci, že naše milá hospůdka je zavřená.

Po dvou dnech se všechno změnilo. Začalo mrznout a napadlo 15 cm nového sněhu. Hory se pokryly bílou nadílkou a najednou to byla ta pravá vánoční atmosféra. Také naše loučky směrem na Itálii se už daly sjet a tak jsme vyrazili. Trochu jsme ještě lyžemi drhli o trávu, ale konečně jsme tam byli.

Vstoupili jsme do naší oblíbené italské restaurace a hned na nás číšníci volali „Ahoj“. Když pak viděli naše děvčata, přidali k tomu: „Ahoj miláčku“. Příjemné uvítání. Usadili jsme se u stolu a dali si výbornou pizzu, lahodné cappuccino, tiramisu a ledové aperol prosecco.  Ceny lepší něž v 50 metrů vzdáleném Rakousku, atmosféra přátelská a nálada výborná.

Až přijedete příště lyžovat do moc hezké oblasti Nassfeld, tak  nezapomeňte. Jen 50 metrů za modrou cedulí oznamující, že jste v Itálii je moc moc příjemná hospůdka, kde je opravdová Itálie. No a až si večer po lyžování vyjedete graf vašich jízd, taki ta rovná čára uprostřed znamená, že jste fakt nejezdili a že to je právě ta Itálie. Přeji vám krásné lyžování a krásné posezení.

×
To top