Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Jak se cestuje po Islandu

Začátkem srpna jsme podnikly přípravnou cestu na Island. Chtěli jsme prozkoumat místo, kam spousta Čechů ráda jezdí a o kterém jsou rozporuplné informace. Někteří říkají, že Island je naprosto úžasný a že tam pojedou kdykoli znovu a nejlépe na kole. Druhá skupina zase tvrdí, že je tam taková zima, že i v létě musíte být oblečeni jako u nás v zimě při -5 stupních.

Tak jsme to vyzkoušeli na vlastní kůži. Z počátku jsme měli krásně a přešli jsme duhové hory na jihu Islandu. 83 km dlouhý trek jsme zvládli za 3 dny. Byl opravdu nádherný a řadíme ho mezi nejkrásnější treky světa. Viděli jsme stovky vodopádů a chodili sněhem a brodili ledové řeky. Po tomto výletu jsme navštívili ještě ledovce padající do jezer a moře a pak hurá na sever. Tady jsme dostali svůj příděl deště a zimy. Dotáhli jsme okruh a putování ukončili v sympatickém malém hlavním městě Rejkjavíku.

Jaký z toho všeho je závěr? Island je opravdu úžasný. Příroda je strohá a vidíte vlastně jen hory a skály, obrovské plochy, sníh, moře, jezera a mraky. Přesto na ty pohledy nikdy nezapomenete. Člověk ale musí mít fakt štěstí na počasí. Je zde hodně draho, ale když spíte ve stanu a stravujete se tak, že nakupujete v obchoďácích Bonus, není to zas až taková hrůza a ceny jsou jen trochu vyšší než u nás. Musíte se pokud možno vyhnout všem službám počínaje autobusovou dopravou až po koupání v Modré laguně. To je strašně drahé. Můžete místo toho stopovat nebo si pronajmout malé auto, což je docela snesitelné. Koupat se můžete zdarma v termálních pramenech. Jen si musíte na speciálních web stránkách najít, kde vlastně jsou, protože jinak je asi přirozenou cestou nenajdete. No a jak se obléknout? Slabá péřová bunda a péřový spacák jsou opravdu nepostradatelné. Jeďte na Island. Je to zážitek na který se nezapomíná, ale pro většinu lidí jen jednou. Vrací se jen ti nejotrnulejší.

Fotky a videa z této akce můžete vidět: ZDE-FOTKY

×
To top