Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Deset tisíc kilometrů na kole

Buldok na kole

Každý rok se na našich cyklistických zájezdech setkáváme s množstvím velmi zajímavých lidí. Občas se ale stane, že i mezi nimi, některé osobnosti velmi vyčnívají. K nim určitě patří také pan František z Jičína. V letošním roce s námi jel už dvakrát. Na posledním zájezdu v Toskánsku oslavil 71 narozeniny.

Na první zájezdu s námi, na silničních kolech na Mallorce, nás hned překvapil tím, že s kamarádem Vláďou jezdili denně od 150 do 160  km. Když jsem ho po několika dnech vyzval, aby si udělali odpočinkový den, oznámil mi, že si dneska dají jen „pohodovou stovečku“.

Asi půl roku jsem Františka neviděl. Pak se na poslední chvíli přihlásil na krásný, ale docela náročný zájezd do Toskánska. Přijel zase se svým kamarádem Vláďou. Hned jsem mu oznámil, že se tady jezdí „jen 50-60 km“ a že to asi nebude nic pro ně. Odpověděl mi, že to nevadí. Mají už najeto přes 10 tisíc kilometrů a tak to berou odpočinkově. Je zde k vidění spousta krásných míst a tak si to také chtějí užít a vše si prohlédnout. Trochu mě touto odpovědí překvapil. A pak ještě dodal, že si s námi také posedí i na kávičce. To už mě úplně dorazil.

František je člověk, který může být příkladem pro spoustu z nás. Celý život pracoval vlastníma rukama na polích a v sadech. Na nic jiného neměl čas. Na kole začal jezdit, když mu bylo 65 let. Kolu propadl a dnes si neumí představit den, alespoň bez malé vyjížďky.  Na Františkovi je vidět, že když se chce a je pevná vůle a nadšení, lze dosáhnout všeho. Je možné si užívat sportovního a plnohodnotného života i ve vyšším věku. A tak se ještě jednou vracím k Františkovým narozeninám. Přejeme ti hodně zdraví, elánu a další desetitisíce kilometrů na kole.

Fotky a videa z této akce můžete vidět: ZDE-FOTKY

×
To top