Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci

Toto staré přísloví je pravdivé. Sám jsem se o tom nedávno přesvědčil. Celý život sportuji. Nejdříve jsem léta lezl a posledních zhruba 25 let jezdím na kole. Když někdo před nebo po výkonu prováděl různá uvolňovací nebo protahovací cvičení, jen jsem se pousmíval. To pro mě není, tvrdil jsem. Pak se ucho utrhlo.

Po asi necelých dvou měsících a různých útrap jsem se dostal k rehabilitační specialistce, která si prostudovala diagnózu. S touto páteří by byl normální člověk už na vozejku, prohlásila. Protože ale celý život sportujete, tak svaly drží páteř pohromadě. My to ale zvládneme. Bez každodenního cvičení to už ale nepůjde.

Tím se dostáváme k tomu, že si konečně myslím, že to protahovací cvičení, kterým jsem léta opovrhoval, bude opravdu nutné. Úplně nejlepší by asi byla jóga, ale ta je na mě opravdu pomalá. Pro začátek si myslím, že by stačilo něco jednoduššího a postupně se každý sportovec propracuje k tomu, co mu opravdu pomůže a co bude pro něho nejlepší.

Máme kamaráda Zdenka Kříže, našeho nejlepšího sky ultra maratonce. Na besedě, která byla po ukončení Ještědského půlmaratonu, který Sunbike spolupořádal, jsme se dozvěděli, jak to dělá on.
Zde je jeho recept. Několik hodin týdně věnuje technice běhu a hlavně, několik hodin týdně věnuje balančním cvičením a posilováním vnitřních svalů trupu.

Pokud jste dočetli až sem a zatím ještě žádná cvičení neděláte, doporučuji pro začát dělat každé ráno alespoň „Pozdrav slunci“. Věřte, že to bude mít obrovský význam.
Zde je pro inspiraci série cviků „Pozdravu slunci“, kterou můžete najít nejlépe na YOUTUBE-ZDE anebo na stránkách Misha joga, nejen pro krásné ženy, ale i pro opotřebované sportovce ZDE-MISHA-JOGA.

Možná se vám zdá, že to je trochu málo. Nemusíme ale chodit daleko. Radek Kaftan, český kondiční trenér týmu NetApp na Tour de France, používá v pdstatě to samé. Trochu si poupravil „Pozdrav slunci“ a je z toho cvičení, které pomohlo i Leopoldu Königovi.

×
To top