Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

KAM POJEDETE V ČECHÁCH NA KOLO? MÁME PRO VÁS DOBRÝ TIP

Naposledy jsem v dubnu lyžoval na běžkách asi před dvaceti lety. Vzpomínám si, že jsme se tehdy vrátili ze zájezdu učitelů do Dánska. Bylo to také 7.dubna. Tehdy byl sníh na Jizerských horách v místech od Šámalovy chaty.
Včera byl po celých Jizerkách více než 1 metr a trasy byly projeté mnoha lyžaři. Zima roku 2021 byla tedy výjimečná. Teď už ale skončí a začne pořádné jaro nebo rovnou léto.
Někteří cyklisté asi zůstanou i letošní jaro doma v České republice. Budou objevovat nové trasy a možnosti třeba i v našem okolí. Proto jsme pro ně připravili návrh na několikadenní vyjížďku.

Článek, který jsme napsali, je i s fotkami k dispozici v posledním čísle časopisu Cykloruristika č.2/2021, který právě vyšel. Koupit si ho můžete ve stáncích anebo si objednat rovnou předplatné na celý rok.

Článek se jmenuje: Žitavská poutní cesta za humny. Celý popis trasy uvádím tímto textem:

Bylo jaro 2020 a první vlna pandemie právě vystrašila lidstvo. Proto jsme se v té době, kdy bylo zakázáno vycestovat z naší republiky, rozhodli, že si na kolech projedeme svatojakubskou Žitavskou poutní cestu. Máme ji tak blízko (žijeme v Liberci), ale nikdy na ni nebyl čas. Na jaře toho roku jsme měli najednou volného času dost a dost. Inspirujte se 150 km dlouhou trasou.

Budete se inspirovat i vy? Projedete si jí také? Článek si můžete stáhnout ZDE-ŽITAVSKÁ POUTNÍ CESTA.

Část textu v PDF formátu si můžete stáhnout ZDE-ČLÁNEK.

Odkaz na nové číslo časopisu Cykloturistika je ZDE-CYKLOTURISTIKA.

×
To top