Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Všude dobře? Na Jizerkách přece jenom nejlépe!

Jizersky

Jizersky

Jizersky

Jizersky

Předem říkám, že na běžkách se snažíme jezdit rychle a tak máme rádi upravené a široké tratě. Asi před rokem jsme vyrazili do Teplic v Č. Nad tímto lázeňským městem se tyčí krásné Krušné hory. Bylo nám řečeno, že hřebenová běžkařská trasa je upravovaná a perfektní.  V noci trochu zasněžilo, možná to bylo tím. V každém případě jsme se ale ráno brodili po kolena od tyče k tyči. Takto je hřebenovka vyznačená, protože jinak bychom byli ztraceni. Potkali jsme partu lidí, kteří šli proti nám (o běhání nemohlo být ani řeči). Ti na tom byli podobně a ptali se nás, proč jsme nejeli do Jizerek?

Minulý týden jsme měli možnost vyrazit do Krkonoš. K dispozici byly pro SUNBIKE na dva dny rezervované pokoje v chatě U Dána, která je údajně přímo u magistrály a kde je krásné běžkování. V noci zase trošku zasněžilo. To by ale snad neměl být problém, když jsou hory plné Pražáků, kteří přece také rádi běžkují. Hned po příjezdu jsem skočil na lyže a vyrazil na malou Úpu. Nejdříve jsem si říkal, že je divné, že tu není žádná stopa. Pak se proti mně vyřítil sněžný skútr s vlekem plným lidí. Takto to pokračovalo další hodiny a další den. Nikdo trasu neupravil. Na chatě nám řekli, že to dělají v úterý a v pátek. My jsme přijeli ve středu a tak jsme měli smůlu. Co se týká skútrů, tak si po této zkušenosti myslím, že každý kdo má v Krkonoších jednu z tisíce chat, má také samozřejmě sněžný skútr. Podle toho to také vypadá. Když běžíte po libovolné krkonošské běžkařské trase a dýcháte čistý horský vzduch, musíte každou chvíli uskakovat před rozjetým sněžným skútrem a pak ještě dlouho čuchat smrad, jako by kolem přejelo deset trabantů.

S pokorou se zase vracíme do Jizerských hor. Zamhouříme obě oči nad předraženým a nedostatečným parkováním. Nastoupíme v libovolný den do běžkařských stop a jedeme. O víkendech se musíme trochu vyhýbat dalším běžkařům, ale jedeme a jedeme. Odbočíme na méně známá místa a pořád tu je trasa na bruslení i stopa na klasiku. Jedeme a jedeme. Žádný rozjetý skútr se nás nesnaží připravit o život. Vzduch na dýchání je čistý. Jedeme a jedeme.

Všude dobře?? To je otázka. Odpověď ale zní: na Jizerkách přece jenom nejlépe. 

×
To top