JARO JE SVĚTLO NA KONCI TUNELU

Na jednu stranu jsme naštvaní, na druhou je to záblesk naděje. Každý rok na přelomu března a dubna jezdíme na kola na Mallorcu. V loňském roce jsme také jeli, ale pak utíkali domu před neznámým virem. Hotely se zavřely.

Moc jsme věřili, že na jaře roku 2021 už bude po všem a že na Mallorcu zase pojedeme. Že rozjedeme novou cyklistickou sezónu. Věříme tomu stále. I za cenu, že si budeme muset udělat před odletem testy.

Na Mallorce to nyní je tak, že část hotelů je otevřena a část zavřena. I náš hotel je zavřený až do konce dubna. Pak by měl zase začít normální turistický ruch.

Našli jsme si proto jiný, čtyř hvězdičkový luxusní hotel, který je otevřený a vše jsme pro naše cyklisty zařídili. Bohužel včera přišla zpráva, že managment hotelu rozhodl, že se otevře až v polovině května 2021.

Zklamání! Na Mallorce jsou sice restaurace a občerstvení zavřené stejně jako u nás, ale počasí je už nyní krásné a cyklisté se prohánějí po nádherných silničkách. Co teď? Sice nás to štve, ale budeme se snažit dál. Najdeme další otevřený hotel a budeme chtít v dubnu odjet.

Přes všechnu tu depresi je před námi světlo na konci tunelu. Je to jaro, kdy zimní nachlazení odcházejí, přichází oživení přírody, je teplo a svítí slunce. V tu dobu už budou nastavena pravidla pro cestování, část světa bude proočkovaná a hotely se budou otevírat.

Určitě se už na to všichni těšíme. Po dlouhém roce omezení začne nový život. Sami pro sebe si říkáme, že využijeme každého možného dne pro to, abychom dohnali vše, co nám bylo zakázáno. Máte to také tak? Jestliže ano, tak se brzy uvidíme. Budeme spolu zažívat úžasné chvíle při cestování, poznávání nových zemí a při cyklistice, která je pro to nejlepší. Moc se na vás už brzy  těšíme.

To top