Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

RAKOUSKO - CYKLISTICKÝM RÁJEM K JEZERU ACHENSEE

Zájezd
Termín: 9.- 14. srpna 2022
Počet volných míst:  8 
Cena: 11.490 Kč
Objednat zájezd číslo: 2282
6 DNÍ / 5 x KOLO / 4 x PENZION S POLOPENZÍ

Jezero Achensee je unikát uprostřed Alp. Cesta k němu z německého Tegersee je jízda nedotčenou přírodou po krásné lesní cyklostezce. Když se k tomu přidá Zillertalské údolí, máme k dispozici stovky kilometrů nejlepších možných tras, jaké si ani nedovedeme představit. Objevme tento cyklistický svět a zažijme cyklistiku snů. Projezdíme nádherné cyklostezky podél řek Ziller a Inn a jezera Achensee. Tato alpská krajina poskytuje vše po čem, jak pohodoví cyklisté, tak i ti nejnáročnější touží. Využijeme také lanovkou s obrovskými kabinami na Penken a vyjedeme i s koly na horské plato, ze kterého pak pojedeme nekonečnými sjezdy k údolní cyklostezce. Ubytování bude 4 noci v rodinném penzionu s rakouskou polopenzí. Koupat se budeme v jezeru Achensee.

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha Černý Most, Praha Stodůlky a dále po trase na Plzeň.

Program zájezdu:
1. DEN: (UT) večerní odjezd do Německa k hranici s Rakouskem.
2. DEN: (ST) od jezera Tegernsee nádhernou krajinou pedél divokých říček přes hranici do Rakouska k jezeru Achensee a z kopce do údolí k řece Inn a do penzionu. Koupání v jezeře Achensee.
3. DEN: (CT) z Innsbrucku přes Hall do sídla firmy Swarovský. Prohlídka expozice a na kole do penzionu po krásné cyklostezce. Zájemci na horských kolech to vezmou Loasweegem přes chatu Gamsstein ve výšce 1645 m. Tudy vede i trasa legendárního závodu TransAlp. Možnost občerstvení před sjezdem do penzionu.
4. DEN: (PA) Zillertalským údolím do Mayrhofenu. Lanovkou na vrchol Penkenu. Nádherným sjezdem do údolí a do hotelu. Zájemci mohou vyjet po vyhlídkové vysohohorské silnici na chatu do výšky 2000m a pak nádherným sjezdem na cyklostezku a po ní až do penzionu.
5. DEN: (SO) Na kole nebo autobusem k jezeru Achensse. Výlet nádherným do údolím k chatě Gramaialm. Zájemci pojedou dalším nádherným údolím na chatu Gern Alm. Zpět k jezeru Achensee, koupání a dojezd až do penzionu.
6. DEN: (NE) podle řeky Inn do Kufsteinu. Nakládání kol a odjezd do ČR.

Ubytování: 4 x v penzionu s rakouskou polopenzi o 3 chodech. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 20,-Euro/noc.

Kola: treková nebo horská kola. Program je volen pro středně náročnou cykloturistiku (denně kolem 50-60 km). Náročnější cyklisti mají možnost prodloužení.

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem, dopravu kol ve speciálním přívěsu pro kola, ubytování a stravování v penzionu, pobytová taxa, sportovního instruktora, informační materiály a plánky, zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, DPH.

V ceně není: pojištění léčebných výloh a případné vstupy, nápoje při večeři.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE


Pepa Kuna 5. července 2020 napsal po tomto zájezdu.
Děkovat musíme my, účastníci za perfektně připravené trasy a vůbec celý zájezd.
Specielně já děkuji za Vaši péči. Brzdy mám už opravené a tak budu jezdit opatrněji. S radostí jsem si prohlédl fotky od Vás. Zdraví a znova a zas děkuje Pepa
Fotky z tohoto zájezdu jsou ve fotogalerii ZDE-ACHENSEE.


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Video o bikingu u jezera Achensee. Podívejte se na krásné záběry přírody i cyklisticky.