Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

SLOVINSKÉ TOSKÁNSKO A KRAS - AŽ NA RIVIÉRU K MOŘI

Zájezd
Termín: 1.- 7. srpna 2022
Zájezd je vyprodán
Cena: 13.990 Kč
Zájezd číslo 2281
  • GORIŠKA BRDA – SLOVINSKÉ TOSKÁNSKO
  • NEJVĚTŠÍ JESKYNĚ V EVROPĚ – ŠKOCJASKÉ JAME
  • PO ZRUŠENÉ ŽELEZNICI PARENZANA ZE SLOVINSKA DO CHORVATSKA
  • 7 DNÍ / 5 x KOLO / 4 HOTEL S POLOPENZÍ / AUTOBUS S VLEKEM NA KOLA

Slovinsko má spoustu krás, které je potřeba objevit. Nejlepší způsob jak to udělat, je na kole. Tentokrát se zaměříme na krásnou oblast, která se táhne od Julských Alp až k moři.
Projedeme hlubokým údolím podél řeky Soča. Navštívíme také slovinské Toskánsko. To je vinařská oblast Goriška Brda. Místní vína ochutnáme. Na kolech se projedeme po povrchu Slovinského Krasu. Pěšky ho ale poznáme pod zemí. Projdeme největší jeskyni Evropy Škocjanské Jame. Zajdeme také do Pivka Jama, která je přímo na naší cyklotrase.
Vrcholem bude určitě dojezd ke Predjamskému hradu, který je vybudován ve strmé skále. Celé putování ukončíme u moře na slovinské riviéře. Zde jsou nádherná přístavní městečka Koper, Piran a Portorož. Pobřeží poznáme jízdou na kole po cyklostezce na zrušené železnici, která se nazývá Parenzána. Ubytování bude v hotelu poblíž Gorize a v hotelu u moře v Portoroži.

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Tábor a České Budějovice.

Program zájezdu:
1. den: V pondělí večer odjezd z ČR do Slovinska. 
2. den: (UT) Ranní příjezd do Kobaridu. Podél řeky Soča z Julských Alp do Tolminu. Prohlídka soutězky Tolminská korita. Pokračování až pod Goriška Brda do Solkanu (60 km). Ubytování v hotelu na ubytování.
3. den: (ST) Autobusem na vyhlídku na celá Goriška Brda. Poznávání nádherné krajiny plné vinic, malebných vesniček a kopců vinařské oblasti Goriška Brda. Říkají o ní, že je to slovinské Toskánsko. Degustace skvělého vína. Na kole trasa vinicemi a dojezd až do hotelu (40 km).
4. den: (CT) Přesun autobusem k moři. Nejdříve ale do Postojny, kde se nachází světoznámá Postojanská jeskyně. Na kole krásná trasa, při které navštívíme Podjamský hrad a vchod do jeskyně Pivka Jama, která je součástí jeskyně Postojna (cca 45 km). Autobusem na ubytování u moře v Portoroži.
5. den: (PA) Volnější den, při kterém autobusem bez kol zajedeme do největší jeskyně v Evropě, která se jmenuje Škocjanské Jame. Po návratu prohlídka Portorože a Pinanu. Koupání v moři. 
6. den: (SO) Na kole k Soline, kde se těží z moře sůl. Cestou zpět koupání v moři a pokračování po cyklostezce Parenzána do krásného přímořského městečka Koperu. Cestou zpět se zastavíme v Izole, dalším přístavním městečku. Vyjedeme nad Měsíční zátoku (nejkrásnější pláž Slovinska) a vrátíme se do Portorože (50 km). Večerní odjezd do ČR.
7. den: (NE) Ranní příjezd domů. (CK si vyhrazuje právo na drobné změny v programu dle počasí a okolností).

Ubytování a stravování:  celkem 4 nocí. 2 noci s polopenzí v hotelu poblíž Gorice a 2 noci v hotelu s polopenzí v Portoroži. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 20,-Euro/noc.

Cena zahrnuje:  dopravu autobusem s klimatizací, dopravu kol ve speciálním přívěsu, 4x ubytování s polopenzí, lázeňská taxa, wi-fi, sportovní  instruktory, informační materiály a plánky, zákonné pojištění CK proti úpadku a DPH.

Cena nezahrnuje: vše co není vyjmenováno v ceně zájezdu, zvláště pak: nápoje při večeřích, vstup do jeskyní a památek, degustace vína, pojištění storna a léčebných výloh (zřídíme na požádání).

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd