Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

ITÁLIE-KRAJEM RENESANCE A VÍNA-TOSKÁNSKO NA KOLE

Zájezd
Termín: 15.- 24. července 2022
 Ještě volná místa
Cena: 15.990 Kč
Objednat zájezd číslo: 2272
  • HISTORIE, VÍNO CHIANTI, KOUPELE A MOŘE
  • 10 DNÍ / 7 x KOLO / 7 x MOBILE-HOME / AUTOBUS S VLEKEM NA KOLA

Toskánsko je díky kulturním pokladům, významným městům a půvabné krajině asi nejpůsobivějším a nejkrásnějším "uměleckým dílem" Evropy. Toskánsko v Itálii je místo, kde na kolech navštívíme nádherná historická města a ochutnáme vína chianti. Pro toskánskou krajinu, kde budeme jezdit, jsou příznačné táhlé zelené stráně kopců, lemované cypřišovými alejemi, na které už nikdy nezapomeneme.

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Plzeň nebo České Budějivice.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den: (PA) Odjezd odpolední  odjezd z nástupních míst. Noční přejezd do Itálie.
2.den: (SO) Příjezd ke středověkému San Gimignano. Prohlídka města se středověkými věžemi. Přes Colle Val d´Elsa a Monteriggioni s prstencem hradek  na ubytování v Sieně. Ubytováni 4 noci v kempu v Mobile-homech.
3.den: (NE) Na kole v krajinou Chianti, známou výborným vínem. Projedeme lesy a vinicemi do městečka Radda in Chianti (55 km)
4.den: (PO) Autobusem do vinařství u Motalcina. Nákup výborného v Cantina de Montalcino, kde se dělá také víno Brunell. Na kole úžasnou toskánskou krajinou po tzv. Strada bianca. Autobusem zpět na ubytování (60 km).
5.den:  (UT) Volný den věnovaný prohlídce historického centra Sieny - města s náměstím Piazza del Campo a nádherným dómem. Pro zájemce možnost jet vlakem ze Sieny do Florencie a zpět. 
6.den:  (ST) Přesun do druhé části do města Orvieto. Na kole přes městečko Civitta di Bagnoregio, které leží v kraji mrtvých k jezeru Bolsena na druhé ubytování.
7.den:  (CT) Autobusem do historického městečka Pitigliano. Na kole přes Sovano a Onáno zpět na ubytování (60 km).
8.den: (PA) Na kole kolem jezera Bolsena
9.den: (SO) Přesun autobusem k poloostrovu Monte Argentario. Nádherná náročná okružní jízda na kole (40 km) nebo koupání a odpočinek. Odpoledne nakládání kol a odjezd na noc do ČR.
10.den:  (NE) Příjezd dopoledne do ČR.

UBYTOVÁNÍ: 4x v mobile-homech v kempu poblíž Sieny a 3x v mobile-homech v poblíž jezera Bolsena ve 4 lůžkových mobile-homech (2 oddělené 2 lůžkové ložnice, kuchyňka, lednice, nádobí, sprcha. Detailní informace k vybavení mobile-homů naleznete ZDE-MOBILE-HOME. Příplatek za druhé nevyužité lůžko v ložnici je 3.500,-Kč.

STRAVOVÁNÍ:  vlastní nebo v restauracích přímo v kempu.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE: dopravu autobusem, dopravu kol ve speciálním přívěsu pro kola, ubytování, pobytová taxa, instruktor, informační materiály a plánky, zákonné poj. cestovní kanceláře proti úpadku, DPH. 

CENA NEZAHRNUJE:  stravování, případnou cestu vlakem, pojištění léčebných výloh a vstupy do historických památek.

Informace, jak si objednat tento zájezd naleznete:
ZDE - JAK OBJEDNAT ZÁJEZD.

Každý rok na jaře v květnu, se jede Toskánskem bikový závod. Účastníci jedou pomocí GPS trasu dlouhou 640 km. Všechny věci si vezou s sebou a spí, kde to jde. Podívejte se na video z tohoto závodu. Jmenuje se Toscana Trail


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti