Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

KORSIKA - DIVOKÝ OSTROV VŮNÍ NA KOLE

Zájezd
Termín: 29. dubna - 8. května
Zájezd je vyprodán
Cena: 18.990 Kč
Zájezd číslo 2245
  • KRÁSNÝ A DRSNÝ OSTROV-RÁJ CYKLISTŮ
  • OSTROV, NA KTERÝ UŽ NIKDY NEZAPOMENETE!
  • 10 DNÍ CELKEM / 8x KOLO / 6x MOBILE-HOME / 1x HOTEL / 2x TRAJEKT

Mezi nejkrásnější místa na světě patří bezesporu ostrov Korsika. Je málo míst, která se mohou pyšnit takovým množstvím přírodních krás na tak malém prostoru, jako je tomu na Korsice. Azurové moře je lemováno bizarními skalisky, neprostupným pralesem voňavých machií, strážními benátskými věžemi a starobylými městečky vysoko nad mořem. Na kole projedeme nejkrásnější část tohoto hornatého ostrova. Spát budeme v pohodlných mobile-homech.

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Plzeň.

Doporučená kola: na Korsice se jezdí většinou po silnicích, někdy v horším stavu. Nejlepší kolo je typu gravel, trekové kolo nebo silniční. Další možnost je dát si horské kolo úzké a hladké pláště.

Program zájezdu:
1. den: (PA) ve polední odjezd z Liberce a dále po trase přes Prahu a Plzeň do Itálie.
2. den: (SO) v 8.00 hodin nalodění v Livornu na trajekt do korsické Bastie. Ve 13.00 výjezd z lodě a autobusem do sedla mezi Bastií a St.Florentem. Mírně z kopce přejezd na kole krajem Nabbie přes Olettu do St.Florentu, 48 km. Večerní ubytování v mobile-homech v kempu na 2 noci.
3. den: (NE) z kempu na kole podle moře po Cap Corse do Nonzy a zpět (45 km) s možností prodloužení na 71 km. Druhá noc v kempu.
4. den: (PO) autobusem do Ponte Leccia a krásným údolím podle říčky Ruisseau di Lagani k moři do kempu, kde budeme ubytování další dvě noci. Mírně z kopce 34 km.
5. den: (UT) autobusem do hor nad město Calvi a na kole oblastí Balagne zpět do kempu. Traverzová cesta pod horami a sjezd do kempu – 80 km.
6. den: (ST) Autobusem do města Calvi. Průjezd na kole městem a po krásném pobřeží do Porta. Je to nejkrásnější pobřežní silnička na Korsice, ale trasa je dlouhá 87 km. Není možná podpora autobusu, protože neprojede úzkými silničkami. V Portu ubytování v kempu v mobile-homech další dvě noci.
7. den: (CT) výlet na kolech ke Capo Rosso a prohlídka skalních útvarů Calanches (33 km) nebo turistika do soutěsky Spelunka. Koupání v moři.
8. den: (PA) z Porta na kole nebo autobusem do sedla Col de Vergio 1460 m. (33 km). Po výjezdu autobusem do sedla už druhá část ze sedla do Corte (51 km) na kole (velká část trasy pořád mírně z kopce). Ubytování v Corte v hotelu jednu noc.
9. den: (SO) nádhernou soutěskou Restonica k horským jezerům (32 km). Odpolední odjezd autobusem do Bastie. Prohlídka města a večerním trajektem ve 20 hodin odjezd směr Itálie. Pojedeme nočním trajektem. Na lodi večírek a přespání na vlastních karimatkách. Ranní vylodění v 6.00 hodin v Janově.
10. den: (NE) cesta zpět do ČR. Večerní příjezd na jednotlivá místa vykládání.

Ubytování: 6 noci ve 3 kempech v mobile-homech, 1 noc hotelu.

Cena zahrnuje: Dopravu klimatizovaným autobusem, přepravu kol ve speciálním přívěsu, trajekt na ostrov a zpět, 6x ubytování v mobile-homech a 1x v hotelu, 1x noc na lodi, pobytové taxy, sportovního instruktora, informační materiály a plánky, povinné pojištění CK proti úpadku, DPH.

V cena není: Stravování, pojištění léčebných výloh, vstupy.

Proč jet na jaře na Korsiku
Koupání, sport a zajímavé památky, to je ideální trojice, po které pátrá řada turistů. Korsika, a my si tentokrát všimneme její západní části, tuto trojku nabízí. Má krásné pláže, na nichž spíš potkáte kormorána než opalující se davy, kopce ideální na kolo i výlet a k tomu místa prodchnutá historií. A krásná je i na jaře. Stáhněte si článek o Korsice ZDE-KORSIKA.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd