Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

FRANCIE-BRETAŇ-PO POBŘEŽÍ ATLANTICKÉHO OCEÁNU NA KOLE

Zájezd
Termín: 3. - 12. září 2021
Zájezd je vyprodán
Cena: 14.490 Kč
Zájezd číslo 2191
  • CYKLISTIKA, KOUPÁNÍ A OBJEVOVÁNÍ PREHISTORICKÝM PAMÁTEK BRETANĚ
  • 10 DNÍ / 7 x KOLO / 7 x MOBILE-HOME
  • TIP: JÍZDA NA KOLE PO MOŘSKÉM DNĚ

Nádherné cykloputování Bretaní, která si dokázala uchránit svou původní tvář. Je divoká, přirozená, opředená starodávnými keltskými legendami a svým charakterem připomíná Irsko či Skotsko. Uvidíme půvabná místa: tajemný Carnak s menhiry a dolmeny, kapličky skryté v kouzelných zákoutích venkova, rybářské přístavy, hrady, tvrze, duny, majáky, žulové útesy, pláže s jemným pískem a největší přílivy i odlivy v Evropě.

Zájezd
Zájezd

Program zájezdu:

1.- 2.den: (PA-SO) Odjezd z Liberce v 17.00 hod., přes Německo, do Francie. Přijezd do kempu, ubytování. Večerní objevování menhirů a dolmenů v okolí Carnacu.
3.den: (NE) Autobusem do Vannes, na kole k hradu Suscinio - sídlu bretaňských vévodů, pobřeží Atlantiku do Port Navalo k přírodní rezervaci Golfe du Morbihan. Odjezd autobusem zpět do kempu.
4.den: (PO) Poloostrovem Quiberon, kde uvidíme divoké žulové pobřeží, útesy a majáky do městečka Port Maria. Ochutnávka ustřic. Zpět do kempu chvíli po mořském dně oceánu.
5.den: (UT) Na kole k Pont-ľ-Abbé a ke starému opatství v Loctudy.
6.den: (ST) přejezd autobusem do Pont-Aven, skanzen bretonské architektury, divoké pobřeží, prohlídka pevnosti v Concarneau. Přesun autobusem do Dinardu.
7.den: (CT) Autobusem na Cap Frehel. Prohlídka majáku a na kole zpět do Dinardu. 
8.den: (PA) Autobusem ke klášteru Mont-Saint Michel. Do Cancale na ustřice. Na kole podél pobřeží do Saint Malo. Na kole po hradbách. Lodí do Dinardu a na kole do kempu.
9.den: (SO) Na kole do Dinanu, prohlídka města a na kolech zpět do Dinardu, prohlídka města a koupání v Atlantiku. Odjezd přes Francii do ČR.
10.den: (NE) Přejezd Německa a večerní příjezd domů.

UBYTOVÁNÍ: 7 x ve 4 lůžkových mobile-homech (2 oddělené 2 lůžkové ložnice, kuchyňka, lednice, nádobí, sprcha. Detailní informace k vybavení mobile-homů naleznete ZDE-MOBILE-HOME. Příplatek za druhé nevyužité lůžko v ložnici je 3.500,-Kč.

CENA ZAHRNUJE: ubytování, lůžkoviny zapůjčené CK, doprava klimatizovaným autobusem s vlekem na kola, sportovní instruktor, informační materiály a plánky, výlety, povinné pojištění CK proti úpadku, DPH.
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných, stravování a vstupy.

Článek, který popisuje část našich tras v Bretani a který vyšel v časopise CYKLOTURISTIKA si můžete stáhnout ZDE-BRETAŇ.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Podívejte se krásné video, které ze zájezdu připravil Petr Havel.