Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

FRANCIE ALSASKO - KRAJEM HISTORIE, VÍNA A ČÁPŮ

Zájezd
Termín: 6. - 15. srpna 2021
Počet volných míst:  6 
Cena: 11.490 Kč
Objednat zájezd číslo: 2181
  • CYKLISTIKY KRÁSNOU VINAŘSKOU OBLASTÍ
  • HISTORICKÁ MĚSTEČKA S HRÁZDĚNÝMI DOMY
  • DEGUSTACE A NÁKUP VÍN - ČÁPI NAD HLAVOU
  • 10 DNÍ / 8x KOLO / 7 x MOBILE-HOME / BUS VLEK NA KOLA

Kousek za Strasbourgem, městem kde se nachází Evropský parlament, začíná krásná vinařská oblast Alsasko. Proslavená je nejen bílým ryzlinkem, ale především krásnými historickými městečky s hrázděnými domy. Symbolem kraje je čáp, který nad vámi bude často kroužit. Cyklotrasy (50-60 km) je možno denně proložit návštěvou vinných sklepů s degustací. Ubytování je v pěkných mobile-homech v městečku Turckheim. 

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Plzeň.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den: (PA) V pátek cečer odjezd z Prahy přes Německo do Francie. 
2.den: (SO) Autobusem na hrad Haut Koenigsbourg. Přes krásná vinařská městečka Ribeauville, Riquewihr, Sigolsheim a zpět do Turkheimu. Večer ubytování v kempu v mobile-homech. 
3.den: (NE) Na kole do Colmaru. Prohlídka historického renesančního centra, čtvrti zvané Malé Benátky a ochutnávání vín a alsaských specialit. Podél vodních kanálů do opevněného Neuf-Brisach, který je památkou Unesco a zpět (65 km).
4.den: (PO) Autobusem do Strasbourgu, který je památkou Unesco. Prohlídka města, sídla evropského parlamentu a největší katedrály Panny Marie. Prohlídka čtvrti Pettite France. Na kole podél kanálu de la Bruche do Molsheimu, proslaveného automobilkou Bugatti. Autobusem na ubytování.
5.den: (UT) Autobusem na nejvyšší vrcholu Alsaska Grand Ballon (1424 m). Po vyhlídkové cestě a údolím říčky La Fecht do Munsteru. Zájemci možnost výjezdu na Pettit Balon. Návštěva expozice místních sýrů. Po cyklostezce do Turkheimu.
6.den: (ST) Autobusem do Molsheimu k Super-U. Možnost nákupu. Na kole nádhernými alsaskými městačky. Projedeme Molsheim, Rosheim, Obernai a přes Barr a Dambach la Ville do Sélestatu. Možnost výjezdu k hrobu patronky Alsaska na Mont Ste Odile (45 km, resp. 55 km). Autobusem na ubytování.
7.den: (CT) Autobusem do Neuf-Brisachu do historického německého Breisachu. Prohlídka vodních elektráren a zdymadel na Rýnu. Koupání v v jezeře u Rýnu. Vinicemi na úpatí Kaiserstuhl do Botzingenu a zpět do Neuf-Brisach.
8.den: (PA) Na kole cestou v lesích k pěti hradům, které se tyčí nad vinicemi. Navštívíme Chateau du Hohlandsbourg a další. Sjedeme do městeček ve vinicích a přes Gueberschwihr, Pfaffenheim a Hattstatt do Eguisheimu a Turckheimu. Možnost ochutnávky vín u nejlepšího zdejšího vinaře pana Hebingera (degustace stojí 15 euro). 
9.den: (SO) Okruh po cyklostezce podle kanálů do vinařského Rouffachu u Guebwilleru. Přes krásné vesničky  Westhalten, Rouffach a Eguisheim do Turkheimu. Večerní odjezd do ČR.
10.den: (NE) Ranní příjezd do ČR.

UBYTOVÁNÍ: 7 x ve 4 lůžkových mobile-homech (2 oddělené 2 lůžkové ložnice, kuchyňka, lednice, nádobí, sprcha. Detailní informace k vybavení mobile-homů naleznete ZDE-MOBILE-HOME. Příplatek za druhé nevyužité lůžko v ložnici je 3.500,-Kč.

CENA ZAHRNUJE: Dopravu klimatizovaným autobusem, přepravu kol ve speciálním přívěsu, 7 nocí v mobile-homech, sportovní instruktor, informační materiály a plánky, povinné pojištění CK proti úpadku, DPH.

CENA NEZAHRNUJE: stravování a pojištění léčebných výloh.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE.


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Podívejte se na video ze zájezdu do Francie Alsaska v roce 2020 od našeho kamaráda Petra Havla.