Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Z ALP PŘES SLOVINSKÉ TOSKÁNSKO A KRAS AŽ NA RIVIÉRU K MOŘI

Zájezd
Termín: 7. - 14. června 2021
Počet volných míst:  7 
Cena: 13.490 Kč
Objednat zájezd číslo: 2161
  • GORIŠKA BRDA – SLOVINSKÉ TOSKÁNSKO
  • NEJVĚTŠÍ JESKYNĚ V EVROPĚ – ŠKOCJASKÉ JAME
  • PO ZRUŠENÉ ŽELEZNICI PARENZANA ZE SLOVINSKA DO CHORVATSKA
  • 8 DNÍ / 6 x KOLO / 5x HOTEL S POLOPENZÍ / AUTOBUS S VLEKEM NA KOLA

Slovinsko má spoustu krás, které je potřeba objevit. Nejlepší způsob jak to udělat, je na kole. Tentokrát se zaměříme na krásnou oblast, která se táhne od Julských Alp až k moři.
Projedeme hlubokým údolím podél řeky Soča. Navštívíme také slovinské Toskánsko. To je vinařská oblast Goriška Brda. Místní vína ochutnáme. Na kolech se projedeme po povrchu Slovinského Krasu. Pěšky ho ale poznáme pod zemí. Projdeme největší jeskyni Evropy Škocjanské Jame. Zajdeme také do Pivka Jama, která je přímo na naší cyklotrase.
Vrcholem bude určitě dojezd ke Predjamskému hradu, který je vybudován ve strmé skále. Celé putování ukončíme u moře na slovinské riviéře. Zde jsou nádherná přístavní městečka Koper, Piran a Portorož. Pobřeží poznáme jízdou na kole po cyklostezce na zrušené železnici, která se nazývá Parenzána. Ubytování bude v hotelu poblíž Gorize a u moře v Portoroži.

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Tábor a České Budějovice.

Program zájezdu:
1. den: V pondělí večer odjezd z Prahy přes Rakousko do Itálie.
2. den: (UT) Ráno se projdeme po městečku Cividale, které je památkou Unesco. Skočíme na kola a pojedeme do slovinského Kobaridu (Kostnica Sv. Antona s výhledem) a dále až do Tolminu (50 km). Možnost prohlídky soutěsky Tolminská korita. Autobusem na ubytování poblíž Gorize. 
3. den: (ST) Autobusem do centra vinařské oblasti Goriška Brda, o které říkají, že je to slovinské Toskánsko. Na kole trasa vinicemi a dojezd až do hotelu na ubytování.
4. den: (CT) Autobusem do Postojny, kde se nachází světoznámá Postojanská jeskyně. Na kole krásná trasa, při které navštívíme Podjamský hrad a jeskyni Pivka Jama, která je součástí jeskyně Postojna.
5. den: (PA) Tranzitní den, při kterém autobusem zajedeme do největší jeskyně v Evropě, která se jmenuje Škocjanské Jame. Pak se ještě podíváme do světoznámého hřebčína Lipica na krásné koně. Pokračovat budeme až na ubytování u moře v Portoroži.
6. den: (SO) Autobusem do Chorvatska do nádherného městečka na vrcholu vysokého kopce, které se jmenuje Motovun. Prohlídka městečka. Na kolech pojedeme po cyklotrase Parenzany do městečka umělců Grožnjan. Pokračujeme dále přes hranice do Slovinska. Přes Soline, kde se těží z moře sůl dojedeme až na naše ubytování do Portorože.  
7. den: (NE) Autobusem do krásného přímořského městečka Koperu. Kola vyložíme přímo v přístavu a vyrazíme na cyklistiku po bývalé železnici, která se jmenuje Parenzana a vede až do chorvatského Poreče. Po ní dojedeme do hotelu v Portoroži. Cestou ale navštívíme ještě další nádherné pobřežní městečka. Izolu a nezapomenutelný Piran. Večer na noc odjezd zpět do ČR.
8. den: (PO) Ranní příjezd domů. (CK si vyhrazuje právo na drobné změny v programu dle počasí a okolností).

Ubytování a stravování:  celkem 5 nocí. 3 noci v hotelu poblíž Gorice (8.6.-11.6.2021) s polopenzí a 2 noci v hotelu v Portoroži (11.6. - 13.6.2021) s polopenzí.

Cena zahrnuje:  dopravu autobusem s klimatizací, dopravu kol ve speciálním přívěsu, 5x ubytování, lázeňská taxa, wi-fi, sportovní  instruktory, informační materiály a plánky, zákonné pojištění CK proti úpadku a DPH.

Cena nezahrnuje: vše co není vyjmenováno v ceně zájezdu, zvláště pak: nápoje při večeřích, vstup do jeskyní a památek, degustace vína, pojištění storna a léčebných výloh (zřídíme na požádání).

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd