Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

SLOVINSKO - JEZERA JULSKÝCH ALP NA KOLE

Zájezd
Termín: 20. - 26. srpna 2020
Počet volných míst:  12 
Cena: 10.890 Kč
Objednat zájezd číslo: 2083
  • PŘÍJEMNÁ CYKLISTIKA V NITRU JULSKÝCH ALP
  • 8 DNÍ / 6x KOLO / 5 x PENSION / AUTOBUS S VLEKEM NA KOLA
  • NÁDHERNÉ HORY A PRŮZRAČNÁ JEZERA

Julské Alpy ve Slovinsku jsou nádherné pohoří, trochu podobné Dolomitům. Najdeme zde romantická zákoutí s jezery, vodopády a nedotčenou přírodu. Krásné malebné vesnice mají svůj osobitý ráz a jsou vyzdobeny typickými sušáky na seno. V hlubokých údolích vedou cyklostezky a perfektní trasy na kola. Přestože naše trasy budou lehké, budeme si moci přidat podle chuti třeba výjezd na legendární Vršič, sedlo ve výšce 1611 m. Trasy jsou připraveny pro všechny druhy kol a všechny cyklisty.

Zájezd
Zájezd

NÁSTUPNÍ MÍSTA JSOU: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Tábor a České Budějovice.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: (CT) Večer odjezd na noc přes Rakousko do Slovinska.
2.den: (PA) Začátek ve sportovním centru Pokljuka. Odtud na kole v horskými lesy přes planinu Zajamnik (salaše) a Planinskou Koču na Uskovnici k Bohinjskému jezeru. Koupání. Na kole po cyklostezce do Bohinjské Bystrice. Společně autobusem na ubytování (50 km).
3.den: (SO) Autobusem k Bohinjskému jezeru. Krásná cyklistika po okolí Bohinjského jezera. Podíváme se na vodopády Savica, vodopády Mostnica. Koupání v jezeře. Projedeme druhou část cyklostezky do Bohinjské Bistrice (50 nebo 65 km) a autobusem na ubytování. 
4.den: (NE) Autobusem k lanovce na Vogar. Tou vyjedeme na planinu nad jezerem a pěšky dosáhneme vrcholu Vogaru. Pěšky nebo lanovkou k jezeru. Koupání a večer odjezd na ubytování.
5.den: (PO) Autobusem před Bled. Objedeme jezero Bled, podíváme se na hrad a do města. Dále budeme pokračovat k soutěsce Vintgar (placená prohlídka). Vjedeme do nádherného údolí řeky Krnica, kterým dojedeme až do Mojstrany. Odtud je to už jen pár kilometrů po cyklostezce ke Kranjské Goře na naše ubytování (55 km).
6.den: (UT) Na kole pod Triglav, nejvyšší horu Julských Alp. Cestou si prohlídneme krásný vodopád Peričník. Po sjezdu do Mojstrany si dáme pivko a dojedeme po cyklostezce na ubytování.
7.den: (ST) Z místa ubytování pojedeme na kolech po staré železniční trati předělané na cyklostezku. Pojedeme k můstkům v Planici a dále ke krásnému Lago di Fusine s výhledem na horu Mangart. Budeme pokračovat do italského Tarvisia - prohlídka. Pak už si to namíříme na hraniční přechod do Rakouska. Zde putování končí. Nakládání kol a odjezd domu (35 nebo 50 km). Příjezd domu kolem půlnoci.

UBYTOVÁNÍ: 5 nocí s polopenzí ve dvou hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

STRAVOVÁNÍ: bohatá slovinská polopenze.

KOLA: Treková nebo horská kola. Cyklistická přilba povinná.

CENA NEZAHRNUJE: vstupy, lanovku, pojištění léčebných výloh.

CENA ZAHRNUJE: doprava autobusem, doprava kol v přívěsu pro kola, ubytování, stravování, průvodce, informační materiály a plánky, zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, DPH.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE

Julské Alpy na kole - jak jsme dupali na Vršič

Pohodové Julské Alpy na kole - napsala: Petra Polková

Překvapit člověka může spousta věcí. Zprávy v televizi, krajina během dovolené, ale také lidi. Myslím tím lidi, kteří žijí v horách kolem Julských Alp, ale i všechny účastníky našeho cyklistického zájezdu. Právě jsme se totiž vrátili z cyklistického putování po těchto nádherných Alpách. Trasy na kolo vedou údolími a podél řek s průzračnou vodou, ale také do kopců v horách. Je tu obávaná sedlo Vršič (1611 m.n.m.), populární cíl všech náročných cyklistů. Slovinská televize při přenosech Tour de France několikrát toto sedlo zmiňovala, aby si diváci mohli udělat porovnání se sedly v Alpách, kde se Tour jede.

Lidi, kteří v poslední době jezdí na cyklistické zájezdy, si chtějí především užít pohodu, poznat krajinu, vesničky a městečka a také se zastavit v hospůdkách na občerstvení. Proto jsou připravené cyklistické trasy v tomto duchu. Mírné kopce, aby se nikdo moc neunavil. K tomu atraktivní místa s bohatou historií a atmosférou. Podobně to vypadalo i při zájezdu do Julských Alp. Po několika dnech jsme se ale přiblížili k legendárnímu sedlu Vršič. Cyklista, jedoucí z Kranjské Gory, zde překonává převýšení kolem 800 metrů a stoupá prudce do kopce. Serpentiny jsou vydlážděny kočičími hlavami, takže to i pěkně drncá. Celkově není výjezd zase až tak moc náročný, ale nenapadlo by mě, poslat tam účastníky pohodového cyklistického zájezdu.

A tak se konečně dostáváme k tomu překvapení. Víc než polovina lidí se dobrovolně rozhodla si toto sedlo vyjet. Navrhovaná trasa byla na chatu pod Triglav, která je také docela dost do kopce. V údivu jsem sledoval, jak většina lidí ráno po snídani vyráží na Vršič, kolem oběda se vrací a pokračuje na Aljažev dom k Triglavu. Moc pěkný výkon! Hluboce se klaním a přeji, ať vám cyklistické nadšení vydrží co nejdéle.


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Podívejte se na toto video z Jezer Julských Alp v roce 2017 od našeho kamaráda Petra Havla.