Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

FRANCIE ALSASKO - NA KOLE KRAJEM VÍNA A HISTORIE - HOTEL

Zájezd
Termín: 28. července - 3. srpna 2020
Počet volných míst:  7 
Cena: 11.990 Kč
Objednat zájezd číslo: 2075
  • CYKLISTIKY KRÁSNOU VINAŘSKOU OBLASTÍ
  • HISTORICKÁ MĚSTEČKA-DEGUSTACE VÍN A ČÁPI NAD HLAVOU
  • 7 DNÍ / 5x KOLO / 4 x HOTEL / BUS VLEK NA KOLA

Kousek za Strasbourgem, městem kde se nachází Evropský parlament, začíná krásná vinařská oblast Alsasko. Proslavená je nejen bílým ryzlinkem, ale především krásnými historickými městečky s hrázděnými domy. Symbolem kraje je čáp, který nad vámi bude často kroužit. Cyklotrasy (50-60 km) je možno denně proložit návštěvou vinných sklepů s degustací. Ubytování je v pěkném hotelu poblíž centra městečka Neuf-Brisach. Stravování francouzská polopenze. Proto budete mít možnost dobré výkony spláchnout skvělým vínem po dobré večeři.

Zájezd
Zájezd

Nástupní místa jsou: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Plzeň.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den: (UT) Večerní  odjezd z uvedených nástupních míst přes Německo do Francie. 
2.den: (ST) Ranní příjezd na hrad Haut Koenigsbourg. Prohlídka hradu. Na kole přes krásná vinařská městečka Ribeauville, Riquewihr, Sigolsheim na ubytování do Neuf Brisachu, který je památkou Unesco (50 km).
3.den: (CT) Na kole do Colmaru - města umění, dějin a památek. Prohlídka historického renesančního centra, čtvrti zvané Malé Benátky a ochutnávání vín a alsaských specialit. Z Colmaru podél vodních kanálů zpět do opevněného Neuf-Brisachu. 
4.den: (PA) Autobusem do Molsheimu. Na kole nádhernými alsaskými městačky. Projedeme Molsheim, Rosheim, Obernai a přes Barr a Dambach la Ville do Sélestatu. Možnost výjezdu k hrobu patronky Alsaska na Mont Ste Odile (45 km, resp. 55 km). Autobusem na ubytování. 
5.den: (SO) Autobusem do Eguisheimu. Na kole přes Turkhiem cestou v lesích k pěti hradům, které se tyčí nad vinicemi. Navštívíme Chateau du Hohlandsbourg a tři Hrady Eguisheimu. Sjedeme do městeček ve vinicích a přes Gueberschwihr, Pfaffenheim a Hattstatt do Eguisheimu. Zde bude ochutnávka vín u nejlepšího zdejšího vinaře pana Hebingera (30 km, degustace stojí 12 euro). Možnost nákupu vín a naložení do autobusu. Zpět na ubytování.
6.den: (NE) Na kole z Neuf-Brisachu do historického německého Breisachu. Prohlídka vodních elektráren a zdymadel na Rýnu. Koupání v v jezeře u Rýnu. Vinicemi na úpatí Kaiserstuhl do Botzingenu a zpět do Neuf-Brisach. Nakládání kol a odjezd do ČR.
7.den: (PO) Ranní příjezd do ČR.

CENA ZAHRNUJE: Dopravu klimatizovaným autobusem, přepravu kol ve speciálním přívěsu, 4 noci v HOTELU (dvoulůžkové pokoje), francouzská polopenze, sportovní instruktor, informační materiály a plánky, povinné pojištění CK proti úpadku, DPH.

CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE.


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Podívejte se na toto video, které ukazuje město Neuf-Brisach a okolí, kde budeme bydlet.