Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

ITÁLIE-LAGO DI GARDA - RÁJ PRO VŠECHNY CYKLISTY

Zájezd
Termín: 16. - 22. června 2020
Zájezd je vyprodán
Cena: 10.690 Kč
Zájezd číslo 2064
  • LAGO DI GARDA POHODOVĚ NA KOLE
  • 7 DNÍ / 4x KOLO + 1 VIA FERRATA/ 4 x HOTEL S POLOPENZÍ / BUS+VLEK NA KOLA
  • TIP: KDO BYL NA GARDĚ A NESJEL TREMALZO, TAK TAM NEBYL

Každý cyklista musí navštívit jezero Lago di Garda. Jezero je v pouhých 60 nad mořem. Proto je tu téměř subtropické klima, ale hory okolo se tyčí do dvou tisíc m. Je tu množství lehčích i těžších tras, jako je třeba nejznámější Tremalzo. Součástí každého dne může být koupaní v jezerech. Když nebudeme chtít na kolo, můžeme vyrazit na turistiku nebo via ferraty. Ubytování v příjemném hotelu s úžasnou italskou polopenzí.

Zájezd
Zájezd

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Plzeň.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd večer směrem z Liberce na Prahu po nástupních místech do Itálie.
2. den: Ranní start 1. etapy je za obcí Vezzano a vede přes Sarche k jezeru Lago di Tobline. Pak po nové cyklostezce přes Dro do krásného Arca s hradem na skále. Možná je varianta k jezeru Lago di Cavedine. Určitě dojedeme až do Torbole a Rivy k jezeru Lago di Garda a vrátíme se na naše ubytování v hotelu (celé cca 50 km).
3. den: Již odpočatí pojedeme nejznámější legendarní etapu. Autobusem pod sedlo Tremalzo. Pohodáři pojedou po cyklostezce pořád mírně z kopce k Lago di Ledro. Ostatní vyjedou po silničce okolo chaty Garobaldi dále až do sedla Tremazo. Po legendární staré vojenské cestě dojedeme také k Lago di Ledro. Na závěr sjedeme po Strada del Ponale starými tunely do Rivy (kolem 50 - 60 km).
4. den: Autobusem do Malcesine. Lanovkou na vrchol Monte Baldo. Na kolech dlouhý sjezd až na ubytování. Pro zájemce možno dojet na kole a zpět do Verony.
5. den: Na odpočinkový den je naplánován výstup via ferratou Via dell´ Amicizia. Je to náročnější tuistická túra s lezením po žebřících. Není potřeba mít lezecké schopnosti. Je potřeba mít s sebou vlastní sedací úvaz a ferratový set. Ostatní budou mít volný den na koupání, nákupy a výlety po okolí.
6. den: Závěrečná etapa po cyklostezce přes Rovereto do Trenta (60 km). Odpoledne a podvečer strávíme v historickém centru města. Nakládání kol a přes noc cesta domu.
7. den: Ranní příjezd do ČR.

UBYTOVÁNÍ: 4 x v Hotelu v Arcu ve 2-3 lůžkových pokojích s TV, WI-FI, lednicí, koupelnou a WC. K dispozici venkovní bazén, konferenční místnost a příjemné venkovní posezení. Možnost uskladnění a mytí kol. K jezeru Lago di garda je to 6 km po cyklostezce. 

STRAVOVÁNÍ: Výborná italská polopenze.

KOLA: Treková nebo horská kola. Cyklistická přilba povinná.

CENA NEZAHRNUJE: Lístek na lanovku (25 euro) nebo lodní lístek (10 euro) a pojištění léčebných výloh (zařídíme na požádání), ferrátový set a sedací úvaz je možné si zapůjčit např. v Hudy sport.

CENA ZAHRNUJE: doprava klimatizovaným autobusem, ubytování v hotelu, doprava kol, sportovního instruktora, informační materiály a plánky, pojištění ck proti úpadku.

TRENTINO - sport a zábava v horách i na jezerech

Trentino je severoitalskou provincií, ve které se jedinečným způsobem prolíná alpský smysl pro pořádek s italským temperamentem, životním stylem horalů s téměř středomořským způsobem života u jezera Garda. Tyto protiklady vytvářejí rozmanitost zdejší krajiny, která uspokojí každého návštěvníka. Výborná italská kuchyně je pro celou provincii neodmyslitelná. Jedno z největších lákadel pro nás zde, jsou trasy pro horská kola. Článek o Trentinu si stáhněte a přečtěte ZDE-TRENTINO.

Na lago di Garda se připravuje nová 140 km dlouhá cyklostezka. Přečtěte si informace o tomto zázraku ZDE-CYKLOZTEZKA-KOLEM-LAGO-DI-GARDA.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Podívejte se na toto video z akce Lago di Garda v roce 2018 od našeho kamaráda Petra Havla.