Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

ITÁLIE - ALPE ADRIA TOUR

Zájezd
Termín: 27. srpna - 03. září 2019
Zájezd je vyprodán
Cena: 11.490 Kč
Zájezd číslo 1985
  • Z ALP AŽ NA MOŘSKOU PLÁŽ
  • ADRENALÍNOVÝ DOPLNĚK - RAFTING NA SOČI
  • 8 DNÍ / 5 x KOLO / 1 X RAFTING / 5 x PENSION POLOPENZE

Projedeme nejkrásnější část známé Alpe Adria a přidáme si navíc krásné trasy v okolí Tarvisia, poblíž kterého budeme ubytováni v pěkném hotelu s italskou polopenzí. Začneme v Rakousku a přes Villach do místa ubytování. Další trasa povede po cyklostezce podél Gailtálerských Alp. Jako relaxaci jsme pro vás připravili rafting na řece Soča. Z Bovce do Tarvisia můžeme volitelně jet na kole nebo autobusem. Je ale třeba překonat sedlo Predil 1156 m s krásnou vojenskou pevností s úžasnými výhledy na Julské Alpy. Nejkrásnější bude jízda po cyklostezce Pontebbana, která je vybudována ze zrušené železnice. Pojedeme 47 km do Resiutta a dále do starobylého Venzone. Zbylou část Alpeadrie pojedeme z nejdokonalejší vojenské pevnosti Palmanova až do letoviska Grado. Zde strávíme dva dny přímořskou cyklistikou, koupáním, relaxací a odpočinkem. Na cestu do vlasti se vydáme v sobotu večer. Domu přijedeme v neděli dopoledne.

Zájezd
Zájezd

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Liberec, Praha a České Budějovice.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: (UT) večerní odjezd do Rakouska k Villachu.
2. den: (ST) po snídani již na kole částečně po Drávské cyklostezce z Rakouska přes Villach do Tarvisia (60 km). Ubytování v hotelu poblíž.
3. den: (CT) na kole částečně po Gailtálerské cyklostezce do Tarvisia (65 km).
4. den: (PA) Odpočinkový den ve formě raftingu na vyhlášené Soče. Budou 2 skupiny. Dopolední rafting pro zájemce, kteří pojedou na kole před sedlo Predil do Tarvisia (35/55 km). Odpolední rafting pro druhou skupinu, která dopoledne navštíví Bovec a bude se koupat v Soče. Rafting je jednoduchý a zvládne ho každý.
5. den: (SO) z Tarvisia po cyklostezce Pontebbana pořád z kopce do Venzone (70 km).
6. den: (NE) na kole okolo hradeb Palmanovy. Přes vykopávky v Aquilee do Grada (30 km). Ubytování v hotelu v Gradu.
7. den: (PO) na kole do rezervace Valle Cavanata (30 km), fakultativní výlet lodí na ostrov Santuario di Barbana, koupání a relaxace. Večer odjezd do ČR.
8. den: (UT) dopolední příjezd domu. 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ: 4 noci v rodinném hotelu ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí (výborná italská kuchyně) poblíž Tarvisia. Poslední 1 noc v hotelu v Gradu s italskou polopenzí. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 10 euro/noc.

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem s klimatizací, dopravu kol ve speciálním přívěsu, ubytování s polopenzí, RAFTING na Soče, sportovní a vodácké instruktory, informační materiály a plánky, zákonné pojištění CK proti úpadku a DPH.

CENA NEZAHRNUJE: vše co není vyjmenováno v ceně zájezdu, zvláště pak pojištění storna a léčebných výloh (zřídíme na požádání), vstupy.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE

DALŠÍ PODROBNĚJŠÍ INFORMACE
3.den se pojede po cyklostezce pro celou rodinu. Označení má R3– Rodinná cyklotrasa. Sledujte zelené informační značky a bílá označení na silnicích, provedou vás 90 km výborně značených, mírně klesajících tras malebným Gailtalským údolím podél italských hranic. Z městečka Kötschach-Mauthen vede cyklotrasa přes Hermagor, kolem jezera Pressegger See, dále do Vorderbergu a Nötschachu, až do samotného Villachu. Stezka vede většinou údolím podém řeky Gail, po vyasfaltovaných cestách téměř bez rušného provozu. Po cestě potkáte mnohé zajímavosti tohoto regionu. Kromě přírodních dětských hřišť jako “Říše vodní čarodějnice” nebo “Travní labyrint” vás určitě přiláká “1. Korutanský zábavný park u jezera PresseggerSee”, který nabízí spoustu vodních aktivit v příjemně teplém jezeře. Určitě doporučujeme také návštěvu majestátní, 4,5 kilometru dlouhé soutěsky “Garnitzenklamm”. Kdo by se chtěl dozvědět více o historii tohoto regionu, může navštívit Gailtalské národopisné muzeum na zámku Möderndorf. Naprostá většina cyklistů neujede tuto trasu během jednoho dne, nejhezčí totiž na této stezce je velké množství zajímavých výletů do okolí. Mnoho historických statků a hostinců po cestě nabízí domácí kulinářské výrobky a speciality jako například Gailtalský špek a Gailtalský farmářský sýr. Tyto pochoutky si můžete na salaších a statcích i zakoupit a vychutnat si je některém z krásných odpočívadel podél cyklostezky.


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Účastník předchozího zájezdu AlpeAdria připravil video. Podívejte se na jeho krásné záběry přírody i cyklistického putování.