Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Vyjet do sedla Passo Stelvio

Devcata Passo Stelvio

Před nedávnem jsem vyjel do sedla Passo Stelvio. Je to druhé nejvyšší sedlo v Alpách ve výšce 2760 m.n.m. Nahoře jsem si dal velký hrnek čaje a čekal na ostatní kamarády z našeho zájezdu, kteří se odvážili nahoru také vyjet. Postupně přijížděli. Pak ale také dorazila rodinka našich kamarádů z Olomouce.

S rodiči jela společně šestnáctiletá dcera Alena. Její dojezd byl velmi emotivní. Byla konečně nahoře a neudržela slzy a plakala. Byla to kombinace absolutního vysílení a únavy společně s úlevou a pýchou, že to dokázala. Jak říkal její otec, byla letos na kole asi čtyřikrát.

Aby toho nebylo dost, přijel tatínek od dalších dcer, které také Stelvio zdolávali. Na vrcholu byl první a jel děvčatům naproti. Za půl hodinky do sedla přijely i patnáctiletá Karolína a dvanáctiletá Denisa.

Všeobecně se má za to, že dnešní mládež je líná a má špatnou fyzickou kondici. Možná je to pravda, ale jsou výjimky. Tato tři děvčata mě přesvědčila, že to zase není tak špatné. Výjezd na Stelvio patří k úžasným výkonům. Nezbývá než smeknout, vyseknout poklonu a konstatovat: „Děvčata, jste úžasná, že jste to dokázaly“.

Co si o tom myslíte vy? Už jste tam také vyjeli nebo se na to chystáte? Možná to pro vás bude představovat motivaci. Přeji vám silnou vůli.

Poznámka: Dobrovolný výjezd na sedlo Stelvio je při zájezdu: ITÁLIE-ŠVÝCARSKO, NÁDHERNOU JABLOŇOVOU KRAJINOU NA KOLE.

Fotografie z této akce jsou ve Fotogalerii ZDE>>>>

×
To top