Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Velkým tématem cestování v roce 2022 bude propojování. Nové tváře, nová místa

Ať už jde o to, trávit čas se svými blízkými, nebo o poznávání nových lidí při objevování světa, lidé se v nadcházejícím roce ze všeho nejvíce těší na budování vztahů. Nikdo už nechce být doma sám zavřený a každý chce vyrazit mezi přátelé anebo mezi nové lidi, které bude poznávat. K tomu jsou ideální sportovní zájezdy, kdy se potkávají cestovatelé a sportovci, kteří mají stejné zájmy.

 

Něco milého a spojujícího se nám stalo na posledním lyžařském zájezdu do Itálie. Sešla se tam skupina lidí, kteří měli rádi lyžování, ale jinak měli každý úplně odlišné představy o lyžařské dovolené. Byli tam muži, kteří se rádi napili, hlučeli a byli veselí, starší vážené dámy, rodinka s dcerou a s jejím přítelem a další naši kamarádi.
Jedna starší dáma se nám hned první den při dojezdu k autobusu po lyžování zatoulala ve spleti sjezdovek na Kronplatzu. Čekali jsme na ní až do setmění asi hodinu. Když nám jí zdravou přivedli záchranáři, všichni jsme si v autobuse oddychli a paní jsme zatleskali.
Báli jsme se o ní také proto, že lyžovala bez lyžařské helmy. Náš kamarád „bankéř“, také účastník zájezdu, udělal dobrý čin. Starší helmu své manželky věnoval této dámě a manželce zakoupil novou. Paní by si jí sama nekoupila, ale takto byla dojatá a řekla: „Vy se o mě staráte jako o vlastní“. Manželka kamaráda bankéře byla také nadšená a nakonec jsme byli všichni spokojení.
Když jsme se po zájezdu sešli, abychom zhodnotili průběh, jedna naše kamarádka řekla: „Musím říct, že to bylo moc fajn. Nejdřív mě štvali hlasití pánové, kteří dost popíjeli, ale nakonec to i s nimi bylo zajímavé. Úžasná byla starší dáma, paní doktorka, která poslední večer zpívala a udělala krásnou zábavu i atmosféru. Také dobrý čin pana bankéře mě nadchnul. Ani mě nenapadlo, že to bude tak zajímavé“.
A o tom také cestování je. Není to jenom poznávaní nových zemí a nových míst. Je to i o poznávání nových lidí a jejich charakterů! Po několika letech sociálního odloučení chceme být zase spolu. Pojďme poznávat nové kamarády a dělat si nové přátelé. Jet na zájezd, kde nikoho dopředu neznám, je k tomu velká příležitost a zároveň i malé dobrodružství.

 

×
To top