Splňte si svůj velký cyklistický sen

Určitě každý, kdo jezdí rád po světě na kole, má spoustu snů, kam by se chtěl ještě vydat. Je to v samotné lidské podstatě, posunovat si pořád výš svoje hranice a klást si vyšší a vyšší cíle. Jedním z nich může být přejet USA od západu na východ. Zdá se to jako nemožné, ale už se to blíží.

Udělat takovou velkou cestu není vůbec jednoduché. Nejhorší je kudy vlastně jet. Konečně se našel někdo, kdo to vymyslí za nás a ideální cestu nám připraví. Zbytek už bude jednodušší. Odvážit se! Zabalit všechny věci a vydat se na cestu.

V USA tedy vznikne trasa pro pěší i cyklisty, která spojí západní a východní pobřeží a povede přes 12 států. Organizace Rails-to-Trails Conservacy, 18 měsíců analyzovala stávající americké cyklotrasy a vybrala ty nejvhodnější k propojení do jedné velké trasy. Cesta povede přes Maryland, Pensylvánii, Západní Virginii, Ohio, Indianu, Illinois, Iowu, Nebrasku, Wyoming, Montanu, Idaho, a skončí ve státu Washington. Délka se odhaduje na zhruba 6400 kilometrů. Více informací naleznete na úžasných stránkách Bikepacking.com zde: http://www.bikepacking.com/news/great-american-rail-trail/

Takže výzva je před námi. Pokud si myslíte, že to není nic pro vás, protože byste to nedokázali, podívejte se třeba na rodinu Dana Clarka, který se dvěmi malými dětmi přejel na kole trasu z Aljašky přes Kanadu až do Mexica. Má z cesty krásné fotografie i filmy. Více na jeho stránkách zde: Dan Clark – https://www.simplypropelled.com.

Splňte si svůj velký cyklistický sen, o kterém ještě ani nevíte, že ho máte.

To top