Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Proč jet v roce 2020 na lyže s SUNBIKE CK?

3 oblasti Italie

Jezdit v zimě na lyže svým vlastním autem, to je nyní v módě. Tak proč jet se Sunbikem? Když pominu nesporné výhody autobusu – neřízení, odpočinek, spaní, pití alkoholu za jízdy, čtení si za jízdy a sledování filmů… uvedu několik zajímavých skutečností z hlediska lyžařských oblastí.

1 – NASSFELD HERMAGOR

Lyžařská oblast je zasazena do nádherných hor, podobných Dolomitům. Ceny skipasů se mírně zvedly. Pro cestovky to dělá na čtyřdenním skipasu 4 eura. To se ještě dá přežít. Vyváží to, že oblast leží na hranicích s Itálií. Na oběd totiž pravidelně sjíždíme do Itálie. Hned první italská pizzerie je ta pravá. Výborná křupavá pizza za 6 euro, káva za 1,50. Když přicházíme, číšník křičí: „Ahoj miláčku. Jak se máš“. To jsme ho tu pilně roky učili.

2 – SERFAUS FISS LADIS

Lyžařská oblast v Rakousku poblíž hranic s Itálií a Švýcarskem, Serfaus Fiss Ladis. Skoro nikdo jí nezná. Podobá se francouzskému lyžování ve vysokohorských střediscích. Dlouhé moderní lanové dráhy a dlouhé sjezdovky. Tak dlouhé, že se fakt musí pokaždé několikrát zastavit, aby to nohy přežily.

Pro cestovky je tu speciální víkendový tarif na skipasy. Díky tomu stojí 3 dny lyžování pro dospělého 128 euro. Myslím, že už to číslo vás v dnešní době musí zarazit. Normální cena je 155 euro. Úspora tedy 27 euro. To je dost dobrý!!! Popravdě řečeno: za ty nekonečné a úchvatné sjezdovky bych zaplatil klidně i těch 155.

3 – RATSCHINGS, GITSCHBERG-JOCHTAL A PLOSE

Skoro každý říká, že už má dost velkých lyžařských továren jako je třeba Kronplatz. Proto tu máme tato krásná malá (ale velká) střediska. Lidí je tu během dne málo. Lyžování na jeden den zase hodně. Ubytování je také rodinné. Už při servírování večeře cítíte tu péči. Paní domácí obchází s pekáčem a každému chce ty dobroty přidat. Pití si berete sami a jen si děláte čárky. No a pak ta cena zájezdu – 6.890,-Kč. Nejlevnější krásné lyžování!!!

4 – VAL DI FIEMME

Val di Fiemme – mezi Čechy nejoblíbenější lyžařské středisko. Ceny skipasů ve všech ostatních lyžařských oblastech se zvedly o 2-4 eura. Ve Val di Fiemme jako zázrakem zůstaly pro cestovky stejné jako v loňském roce. Už to je důvod proč tam jet. Suprové lyžování, navštívíme 3 různé oblasti na jeden skipas a v každé horské chalupě mají tu úžasnou italskou kávu.

×
To top