Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Pohodové Julské Alpy

Julské AlpyMoji milí cyklističtí přátelé….nedá mi to, abych se s Vámi nepodělila o zážitky na opravdu pohodovém zájezdu do Julských Alp…. To, že mne uchvátila příroda, o tom není pochyb, mnoho jezer, řek, vodopádů s průzračně čistou a chladivou vodou, stejně tak upravené cyklostezky (jak asfaltové tak šotolinové) a silničky bez aut a příjemní lidé, s kterými se česky domluvíte….pro místní jsme byli „kolesáry“, obdivujíce naše kola a výbavu, v neposlední řadě i „sunbikové dresy“…..
V obou hotelech byla možnost saunování a v tom „honosnějším“ i wellness centrum, jídlo formou švédských stolů, takže ač nerada připouštím….nezhubla jsem…zase jsem si nějaké to kilčo přivezla domů…. V místních hospůdkách se nedalo odolat kávě s jejich specialitou “Kremšnita“, kterou si ale celý český zájezd přejmenoval zkráceně na „kremeš“..což znamenalo smetana. Neuniklo nám, jak místním číšníkům cukaly koutky…

Jinak do Slovinska jsem se rozhodla jet opakovaně..už jen kvůli tomuto sladkému pokušení.. Potěšila nás možnost se osvěžit v místních vodách, což nebylo pro každého, jen ti otužilí byli nadmíru spokojeni….Cestou nebylo neobvyklé potkat krávy, koupit si ovčí sýr či jejich kyslé mléko….a fotili jsme jak zběsilí panoramata…protože, tohle jen tak někde neuvidíte….
Náročnost jsme měli možnost si každý den zvolit podle subjektivního pocitu…někdo se vydal až na vrchol..(a že jich byla většina)…a někteří zůstali pod vrcholem..(nebo před vrcholem??)….a večery…ach ty večery u vínka s kytarou….knihu jsem po celou dobu dovolené neotevřela…zato lahvinek vína ano…a doporučuji všem ženám…opravdu se Vám vejdou do kufříku jedny či dvoje lehké letní šaty!!! ..uvidíte, že to bude mít pozitivní dopad na okolí…ta změna…. z cyklistických šortek a z přilby se vyklube žena „Vamp“…tu dovolenou jsem si s kamarádkou opravdu užila a měla možnost poznat další nadšené cyklisty….
Autorka: Petra Polková

Podívejte se na fotografie z tohoto zájezdu do Julských Alp ZDE-JULKY.

×
To top