Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Pochybování, zaváhání a nedůvěra

posledni fotky

Pochybování, zaváhání a nedůvěra jsou velmi nebezpečné. Jakmile jednu z nich k sobě pustíte, určitě to nedopadne dobře. Platí to ve všech oborech našeho konání. Ve sportu to znamená, že nevěříte vlastním silám a schopnostem a prohrajete. Nebo například zdoláváte obtížnou horolezeckou stěnu. Stačí jediné zapochybování, které do vás zasadí semínko nedůvěry ve vlastní schopnosti a dojde k pádu.

Můžeme to ale aplikovat i do drobných situací běžného života. Například máte mobilní telefon, s jehož výkonem nebo jen vzhledem, už nejste spokojeni. A tak se najednou znenadání mobil někde ztratí nebo spadne na zem a je nenávratně zničen.

Mě se podobná situace stala s fotoaparátem, se kterým jsem vyfotil nejkrásnější fotky. Už jsem s ním nebyl moc spokojen. Držák blesku se vyviklal a už několikrát jsem hledal na webu nový lepší přístroj. Při poslední návštěvě Chorvatska jsme se rozhodli pořídit společnou fotku tak, že jsem ho položil na molu u moře na vyvýšený patník určený k vázání lodí. Spustil jsem samospoušť, utíkal k přítelkyni a cvak. Fotoaparát se překlopil a zmizel v moři pod molem. Nevěřícně jsem běžel na místo, kde se to stalo a snažil se zahlednout ho v hlubině. Uvědomil jsem si, že jsem to možná tak trochu chtěl a že si budu moci pořídit nový fotoaparát. Na druhou stranu mi ale bylo úplně špatně z té ohromné ztráty. Nechtěl jsem takovýto konec. Byly v něm snímky z poslední akce a týden fotografování. V tomto směru to dopadlo docela dobře. Přivolaný místní potápěč ho vylovil a po týdnu sušení jsem z paměťové karty všechny snímky dostal ven. Fotoaparát byl ale nenávratně zničen.

Tento model se dá lehce aplikovat na další situace v našich životech. Pokud se jedná o věci, je to pořád ještě dobré. Co když ale zapochybujeme o našem životním partnerovi? Když už nevěříme jeho schopnostem? Když pochybujeme, jestli je to ten pravý princ na bílém koni nebo ta pravá kráska? Nevyhnutelně to vede k hádkám a konfliktům, které nakonec končí rozchodem. Nelze přece žít s někým, koho chci vyměnit za nový model a komu nevěřím.

Všechno se ale dá svým způsobem zachránit. Je to jen a jen v nás samotných. Buďme silní, nikdy nepochybujme a věřme v naše neomezené schopnosti. Naše vycvičené ruce nás bez problému udrží na kolmé stěně a my se nezřítíme. Věřme, že naše mobilní fotoaparáty a foťáky jsou ty nejlepší a ony nezmizí v hlubině moře. A naši partneři. To jsou ti nejlepší lidé, které jsme v životě mohli potkat. Jsou to naše největší a nejmilovanější lásky.

×
To top