Novodobí gladiátoři na kolech

Když se díváme v televizi na velké cyklistické závody jako je například Tour de France, s napětím čekáme, kdy přijde pád. Pak se to stane. Cyklisté padají, válí se po zemi nebo létají vzduchem přes řídítka. Kdyby se něco takového stalo nám, je minimálně na půl roku s ježděním konec. Závodníci na Girud´Itália nebo Tour ale vstanou, naskočí na kola a jedou dál. Jsou to novodobí gladiátoři na kolech.

Nikomu žádný pád z kola nepřejeme. Přesto nás ale tyto okamžiky magicky přitahují. Když k pádu dojede, křičíme: „To je ale strašnéééé!“ Musíme se fascinovaně divat na televizní obrazovku. Neodvrátíme se a díváme se dál.

Připravili jsme pro vás o tom na ukázku video, které demonstruje, co se děje na slavném etapovém závodě dvojic na horských kolech v Jižní Africe Cape Epic. Na více jak 1300 závodníků čekalo 691 kilometrů, které museli ujet za osm dní. I zde závodníci padají. Zase je musíme obdivovat. Jsou to gladiátoři na kolech. Jedou, padají, vstávají a zase jedou dál.

Jeďte se tedy projet na vašem kole a nebojte se. Vy nespadnete. Na to máme v televizi cyklistické pořady, kde účinkující jsou placení gladiátoři. Naše cyklistická vyjížďka bude plná pohody.

Video je ZDE-VIDEO.

Pohodové cyklistické zájezdy jsou ZDE-CYKLOZÁJEZDY.

To top