Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Neuvěřitelně voňavé jaro v Chorvatsku na lodi

Jaro v Chorvatsku

Zase jsme se plavili na jedné z našich lodí po nádherně vonících dalmáckých ostrovech. Jedná se o pobyt na motorové jachtě asi pro 25 lidí, kde vaří chorvatský kuchař a spí se v kajutách po dvou lidech. Přes den putujeme na kolech nahoru a dolu po chorvatských ostrovech. Každý den jiný ostrov a přespání v jiném přístavu. Každý den koupání a odpočinek na pláži na jiném místě. Každá kávička, pivo Karlovačko nebo vínečko v jiné hospůdce. Není to úžasné?

Přestože sem jezdíme už léta, vždy nám znovu a znovu vyrazí dech krása těchto ostrovů. Někteří z našich klientů se ptají: „Nenudí tě to, jezdit sem znovu a znovu?“. A já se musím smát a vysvětluji, jak je to úžasné zase být tady. Už proto, že tu skoro všechny cesty a zákoutí znám, je to tu krásnější. Setkání s místními lidmi, kteří mě už dobře znají a vítají mě s rukou nataženou k pozdravu, je velice příjemné. Takže moje odpověď je: „Jezdím sem čím dál raději!“.

Umění jak nenudit také spočívá v tom, že se snažím naše trasy po ostrovech měnit, obracet a vymýšlet nové. Pořád to ještě jde a pořád se daří nalézat něco nového. Když už jsou některé přístavy okoukané, je možné jet do jiných a spát v méně známých. Při poslední cestě jsme například pobývali v přístavech Brna, Jelsa nebo přímo na Bolu. To nejsou běžná místa na nocování a je to možné při mírném moři a dobrém počasí.

Vychválil jsem slovem krásu, která mě zase jako každý rok i letos na jaře okouzlila. Věřit tomu můžete a nemusíte. Když si ale prohlídnete fotky z našeho pobytu, jistě nejenže uvěříte, ale budete také chtít podívat se na chorvatské ostrovy. Jestliže jste tady už byli, tak nyní už víte, že to bude pokaždé jiné, protože i my, vaši průvodci, chceme mít pobyt co nejpestřejší a nejzajímavější. Podívejte se na fotografie ZDE-CHORVATSKO.

×
To top