Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Mallorca – rychlostní opojení

Mallorca

Řítím se na karbonovém silničním kole v sevřené formaci našeho malého pelotonu nádhernou krajinou poblíž Montuiri. Okolo nás jsou zelené louky plné žlutých a bílých květů. Před námi jsou v dálce vidět bílé domy s věžičkami městečka. Rychle se přibližují. Modré nebe a hřející slunce vytváří příjemnou jarní atmosféru.

Je nás šest. Dokonalý počet na dnešní vyjížďku. Jedeme vždy dva a dva za sebou. Můžeme si ve dvojici povídat a sdílet tu krásnu kolem nás. Po několika kilometrech se první dva přesunou nakonec a v čele skupiny je další dvojice, která rozráží vzduch ostatním. Jízda je rychlá a je potřeba se na ní soustředit a nic nezanedbat. Vřítíme se na křižovatku, odbočíme a nabereme rychlost na další rovince. Cítím adrenalinové opojení.

Přemýšlel jsem už několikrát, proč sem jezdíme a proč se nám to tak líbí. Právě teď nalézám odpověď. Je to nepopsatelné a člověk to musí cítit. Musí být součástí toho malého rychlého organizmu v úžasné kvetoucí krajině. Musí slyšet to zvláštní šustění hladkých pneumatik na rovném asfaltu úzkých silniček. Musí ho ovívat vítr rychlosti jízdy. Musí cítit kapičky potu, stékajících pod přilbou. Musí vidět číslo rychlosti na tachometru kola. Je to určitě trochu podobný pocit, jaký má pilot formule 1, ale vše je tak přírodní, otevřené a bezprostřední. Prostě ještě jednou: je to nepopsatelné a proto to i VY to musíte jednou zažít.

Fotky a videa z poslední akce na Mallorce jsou ZDE-FOTKY.

 

×
To top