Mallorca je nejlepší. To potvrdil i mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar.

Zdenek Stybar Zase musím napsat, že letošní zima přeje jen cyklistům. To potvrzuje také nejnovější zpráva: Štybar je mistr světa v cyklokrosu pro rok 2014. Před závodem řekl: „Cítím šanci být mezi nejlepší trojicí“. A to se mu také povedlo víc než dobře.
Zde je kousek rozhovoru před závodem s naší borcem:
Jak se k účasti postavil váš zaměstnavatel – tým Omega?
„Pro ně je nejdůležitější, že se připravuju na silniční sezonu a účasti na mistrovství světa v cyklokrose nic neobětuju. A další důvod, proč jsem chtěl jet teď z Mallorcy do Belgie je, že v úterý si projedu trať závodu Kolem Flander. Takže jsem spojil dvě věci a ve středu letím zase zpátky do tepla“.

Už nám zbývá jen něco více než měsíc do odjezdu na 1.cyklistický zájezd roku 2014 na Mallorcu . Jezdíme tam už léta a vždycky se dopředu těšíme a přemýšlíme, jaké to tentokrát bude. Je to jako když se člověk vrací k dobrým známým. Moc se těší, ale trochu se bojí, jak ho přijmou. V tom je to podobné.

Cykloturistika 1/2014

Zděněk Štybar nám zase potvrdil to, co víme už dlouho. Mallorce se nic nevyrovná. V rozhovoru říká: „..a ve středu letím zase zpátky do tepla“. A v tom je právě ten největší rozdíl mezi cyklistikou nyní v zimě u nás a cyklistikou na Mallorce. Člověk tady může už mít najeto 100 nebo 1000 km, není to ale ta pravá pohoda, není to ten úžasný zážitek, na který se potom vzpomíná celý rok. Není to ten pravý trénink, po kterém už vás skoro nic nerozhodí a máte sílu a výdrž na všech jarních i letních závodech.
Tak se zase těšíme na Mallorcu. První dny pěkně v rovinkách, sto, sto dvacet kilometrů. Na kávičku do Petry, také hezká stovečka. Pěkně to bude rychle přibývat. Nádherné asfaltky v zahrádkách, rozkvetlé kopretiny i jabloně. Sluncem opálené ruce a pohledy na moře u Cala Pi. Pak vyrazíme do hor. První sedlo do Solleru a nakonec královská Sa Calobra. Tak se mi to tak všechno honí hlavou a nakonec prostě zase musím říci – Mallorca je nejlepší.

Fotka na titulní stránce časopisu Cykloturistika 1/2014 je z našeho zájezdu na Mallorcu v loňském roce.

To top