Děti po padesáti kilometrech nezastavíš!

Děti na cyklistické zájezdu

Každý rok pořádáme alespoň jeden zájezd, který je věnovaný rodičům s dětmi. Motivací pro účast na takovémto zájezdu je dítě do 10 let zdarma, když jedou dva dospělí jako doprovod. A tak se nám vždy sejde skupina lidí s dětmi a společně zažíváme, jaké to je, když se jezdí po krásných cyklostezkách a i trasách v horách.
Před zájezdem volají maminky a ptají se, jak jsou trasy dlouhé. Já trochu vyhýbavě tvrdím, že tak kolem 30 až 40 kilometrů. Maminky odpovídají, že to by jejich potomek mohl vydržet. Pak nastane skutečnost. Děti všech věkových skupin hravě jezdí i 50 kilometrů denně. Rodiče nebo prarodiče za nimi supí a někdy skoro nestíhají. Tatínkové také občas zatlačí, ale to je přece samozřejmost.

Pak přijde podvečer. Rodiče unaveně padnou po koupeli do postelí na pokojích v hotelu nebo pensionu. Mají jen 1-2 hodinky na odpočinek. To ale neplatí pro děti. Únava neúnava, běží ven. Tam skáčou na trampolíně, běhají kolem hotelu a hrají různé hry. Prostě nejsou k zastavení a jsou neúnavní. Někdy se zdá, že jsou na natahovací pérka a pořád a pořád musí být v pohybu.
Při večeři moc nejedí a někdy se zdá, že z toho mála, co do sebe s nabádáním rodičů dostanou, nemohou další dny přežít a existovat. Opak je pravdou. Ráno vstávají první už většinou v sedm a rodiče nenechají ani dospat. Celý cyklus se opakuje den ze dne, jak zájezd rychle utíká.

Některé večery ještě necháme děti chvíli vzhůru a pořádáme hry nebo malování křídami na asfalt před hotelem. Jak jsou šikovné při jízdě na kole, tak jsou šikovné i při vytváření krásných maleb. Pravda, odpovídají věku dětí. Někdy jsou komíny na nakreslených domech nakřivo, ale to přece musí u obrázku, který namaloval pětiletý kluk být.
Zájezd s dětmi uteče ještě rychleji než jiný s dospělými. Nezastavíme se a pořád kmitáme a něco zařizujeme. Děti na nás visí, drží se nás za ruce a pořád se na něco ptají. My jsme ale šťastní, protože vidíme, že se to všem líbí a že jsou jak dospělí, tak naši malí klienti moc a moc spokojení. A to je důvod, proč nejen tyto, ale všechny naše sportovní zájezdy děláme.

Podívejte se na fotografie ze zájezdu s dětmi k jezeru Achensee ZDE-DETI.

To top