Cykloputování pro dobrodruhy. S aplikací pro mobily se na trase EuroVelo 13 neztratíte

Cyklistika je stále populárnější. Najde se spousta dobrodruhů, kteří vyrazí na vlastní pěst na kole po Evropě. Někteří vezmou dokonce svoje děti a zážitek svobodného cestování předávají i jim. Vznikají tak nezapomenutelné vzpomínky. Důvodem je to, že jedete sami někam, kde to absolutně neznáte. Nevíte, kde budete spát a jíst. Nevíte, co se nachází před vámi.

Aby to nebylo zas až tak hrozné, je tu systém cyklistických tras po celé Evropě. Přehlednou mapku všech tras po Evropě naleznete na stránkách EuroVelo ZDE-MAPKA

Podle mapky si můžete naplánovat váš nejbližší cyklistický výlet. Jak typ vám může například sloužit cesta našeho kamaráda Romka, který s dětmi projel část trasy EuroVelo 12, která se jmenuje North Sea cycle Rout. Je dlouhá 5932 km. Kdo ale říká, že to musíte dát najednou? Romek o tom napsal hezký článek do časopisu Cykloturistika – Dovolená na kole 2017 ZDE-CYKLOTURISTIKA.

Název článku už trochu napovídá o co v něm jde: Kde příliv a odliv určuje měsíc, vítr a člověk.  Paříž, Brusel, Amsterdam – to bude svezení, žádné kopce, přesvědčoval Romek své děti, když už měl koupené jízdenky na letní expedici. Teprve pak v něm hrklo, že si vůbec neověřil, kterým směrem zde převládají větry! Jejich cesta se měla z největší části odbývat podél pobřeží Severního moře. Protivítr dokáže být nevítaným společníkem celé dny, a v otevřené přímořské krajině to platí trojnásob. Ale všechno dobře dopadlo a oni si užívali společně této cesty plnými doušky. Děti cestu vnímaly jinak než my, dospělí, a vůbec jim nevadil mokrý spacák, promočený stan, ani nijak zásadně neřešily, že zmoknou. A ani jednou neprohlásily, že už by je to nebavilo nebo že by už nemohly. 

To nejdůležitější co vám dnes chci oznámit je novinka, která ulehčí putování po trase EuroVelo 13, která se jmenuje Stezka železné opony. Pokud byste podobným objevitelským způsobem chtěli projet část od Lotyšska, přes Polsko, Německo, Česko, Rakousko, Slovensko až do Maďarska, je tu aplikace pro mobilní telefony. Díky ní budete vědět kam jet a co vidět. Nebudete bloudit! S ukončením roamingových poplatků 15. června tohoto roku budete moci být pořád on-line a na trase. Vzhůru za dobrodružstvím! Aplikaci si můžete stáhnout z PlayStoru-ZDE.

Kdyby se vám ale nakonec přece jen nechtělo mít až tak moc toho dobrodružství najednou, kdyby se vám zachtělo jezdit na kole ve společnosti podobných kamarádů, pojeďte s námi. SUNBIKE je tu pro vás.

 

 

To top