Cyklistický úsměv

Cyklistika je krásný sport. Je úžasná, ale náročná. Občas dá zabrat jak profesionálům, tak i rekreačním cyklistům. Důležité ale je, dělat jí s úsměvem.

Většinou jsou trasy, které bývají pro účastníky zájezdu připravené, docela lehké. Občas se ale stane, že se „nějak“ prodlouží a dají skoro všem cyklistům docela zabrat.

Na poslední akci do Jižního Tyrolska všechno probíhalo hladce a podle plánu. Po dvou krásných dnech na kole jsme před večeří seděli na terase a povídali si. Byla s námi i Miluška. Miluška je naše kamarádka, která společně se svým přítelem jezdí na cyklistické zájezdy. Rozhodla se, že se půjde do pokoje za svým přítelem podívat. Trošku se jí zastesklo a chtěla být s ním.

Vešla do pokoje. Přítel ležel na posteli. Srdce jí zaplesalo. Vítal jí se širokým a vřelým úsměvem. Když se ale nepřestával smát, tak jí napadlo, že něco nebude v pořádku. Pak si teprve povšimla jeho zkroucených nohou a zaslechla sténání. Přítel byl v zajetí křeče, která zkroutila jeho tělo a na tváři mu způsobila škleb, který Miluška nejdříve považovala za šťastný úsměv. Jaké to bylo zklamání, že úsměv nepatřil jí. Byl to jen projev boje se silnou křečí.

A tak pozor kamarádi cyklisti. Při sportu a cyklistice zvláště dodržujte pitný režim a berte si minerály. Jinak by vás mohla dostat křeč a někdo by si třeba mohl myslet, že se na něj vyzývavě usmíváte. A to by mohl být problém :-))

Pohodové cyklistické zájezdy bez křečí jsou ZDE-CYKLOZÁJEZDY.  

To top