Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

ČESKÁ MALLORCA NA KOLE

Stačí jedna malá věc a naše životy se úplně změní. Stokrát jsem každému říkal: „Na nic nečekej a užívej si každého dne života, jako by to byl ten poslední“. Nyní se dá říci, že se to splnilo. Jsme zavření doma jako za socializmu a cestování je zakázáno.

Každé jaro jsme předchozí roky pravidelně touto dobou jezdili na kolech po Mallorce. Letos ale ne. Najížděli jsme kilometry, aby se nám pak už v celé cyklistické sezóně jezdilo krásně a lehce. Funguje to! Na jaře se pokud možno v co nejkratší době najezdí kolem tisíce kilometrů. Je to náročné. Bolí zadek od sedla. Bolí nohy od šlapání. Od sluníčka máte typické cyklistické opálení. Spálený nos a krk, ruce jen do půlky a nohy od kolenou dolu.

Pak začne sezóna a cyklista zjistí, že se šlape krásně lehce. Kopce skoro vůbec nebolí. V pohodě může jet celý den a zadek to dobře snáší. Asi tak by se stručně dal charakterizovat efekt rozjíždění se na jarní Mallorce.

Ale letos ne. Proč ale ne? Napadla nás následující věc. Na kole jezdit můžeme. To nám ještě nezakázali. Dokonce můžeme jezdit bez roušky. To nám jako cyklistům povolili. Skočme teda na kola a pojďme si dát do těla a najezdit do konce dubna těch tisíc kilometrů. Stanovme si na každý den jeden cíl, ke kterému dojedeme. Pak budeme muset samozřejmě také dojet domů. Kilometry se rychle nasčítají a do konce dubna si uděláme naší „Českou Mallorcu na kole“.

Uvedu příklad. U nás máme Máchovo jezero. Pro nás to bude moře.  Jedna z krásných tras na Mallorce vede hodně kilometrů podle moře.  Naším cílem bude tedy dojet k moři, jet podle pobřeží a dojet zase domů. Dojedeme tedy k Mácháči, objedeme ho a dojedeme zase domů. Bude to určitě pořádná výzva. Podle toho kde bydlíte. Nemělo by to ale zase být více než kolem jednoho sta kilometrů.

A takto další a další dny. Napište si svoje cíle. Podívejte se na mapu Mallorcy a přiřaďte si k vašemu cíli nějaké jméno z ní. Výjezd na Ještěd by mohl být zdolání legendární Sa calobry – těžkého výjezdu plného serpentin.

Jdete do toho s námi? Na konci dubna nám napiště, co jste najezdili a kolik máte kilometrů. Pošlete nám i fotky. Nečekejte na nic a jedeme společně na českou Mallorcu!

V květnu třeba zase vyrazíme do čeké Francie:-)

×
To top