Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT PŘED CESTOU AUTEM DO CHORVATSKA

  28.04.2021   |     Žádný komentář
Pojedete-li na Vaši letošní dovolenou v Chorvatsku autem, potom Vám určitě přijde vhod několik užitečných informací.
S velkou pravděpodobností zvolíte z Česka na Jadran trasu přes Mikulov,Vídeň, Graz, Spielfeld/Šentilj (hraniční přechod se Slovinskem) a dále pojedete směrem na Zagreb.
Dobrou zprávou je, že téměř celou tuto trasu pojedete po dálnici. Ve směru od Mariboru začíná v Chorvatsku dálnice hned za hranicemi a vede až do Zagrebu. Ze Zagrebu pak pokračuje velice pěkná dálnice až do Splitu.
Celý článek >>

DEN ŠPANĚLSKÉHO JAZYKA

  23.04.2021   |     Žádný komentář
V roce 2021 nám cyklistická Mallorca zase kvůli covidu nevyšla. Hotely se otvírají až v květnu, a to už je pro nás pozdě. Věříme ale, že rok 2022 už bude zcela normální a my se na Mallorcu zase vrátíme.
Připomínáme si to proto dnes 23.dubna 2021. Je to totiž den španělského jazyka a koná se každoročně. Toto datum označila dnem španělského jazyka Organizace spojených národů už v roce 2010.
Přinášíme vám proto základní španělská slovíčka a fráze, se kterým budeme schopní ve španělsky mluvících zemích trochu komunikovat.
Celý článek >>

KAM POJEDETE V ČECHÁCH NA KOLO? MÁME PRO VÁS DOBRÝ TIP

  08.04.2021   |     Žádný komentář
Naposledy jsem v dubnu lyžoval na běžkách asi před dvaceti lety. Vzpomínám si, že jsme se tehdy vrátili ze zájezdu učitelů do Dánska. Bylo to také 7.dubna. Tehdy byl sníh na Jizerských horách v místech od Šámalovy chaty.
Včera byl po celých Jizerkách více než 1 metr a trasy byly projeté mnoha lyžaři. Zima roku 2021 byla tedy výjimečná. Teď už ale skončí a začne pořádné jaro nebo rovnou léto.
Někteří cyklisté asi zůstanou i letošní jaro doma v České republice. Budou objevovat nové trasy a možnosti třeba i v našem okolí. Proto jsme pro ně připravili návrh na několikadenní vyjížďku.
Celý článek >>

COVID certifikát

  24.03.2021   |     Žádný komentář

Evropské COVID pasy by měly znovu umožnit cestování po Evropě. Evropská komise (EK) včera představila jejich návrh. Bude ve dvou jazycích, elektronický i tištěný, a bude obsahovat informaci, zda je jeho držitel očkován, otestován nebo překonal COVID (potvrzení platí 3 měsíce). K použití při cestování po EU by měl být připraven koncem května – nejpozději v červnu, tedy ještě před letní turistickou sezónou

Digitální osvědčení v praxi

  1.    OČKOVÁNÍ/TEST/PŘEKONÁNÍ ONEMOCNĚNÍ – předpokladem k získání COVID certifikátu jsou tyto 3 skutečnosti: cestující se nechá očkovat, případně má negativní PCR test nebo před maximálně 3 měsíci překonal COVID-19
  2.    VYDÁNÍ A PODPIS OSVĚDČENÍ – nemocnice, lékař nebo zdravotnické centrum vydá certifikát v případě splnění jedné z výše uvedených podmínek
  3.    QR KÓD V MOBILNÍM ZAŘÍZENÍ NEBO V TIŠTĚNÉ PODOBĚ – součástí osvědčení a to jak elektronického, tak tištěného, bude QR kód, do kterého se nahrají všechny potřebné informace
  4.    OVĚŘENÍ PODPISOVÉHO KLÍČE PŘES BRÁNU EU – na hranicích, na letišti, v letovisku apod. bude osvědčení na základě QR kódu kontrolováno
  5.    KONTROLA PRAVOSTI OSVĚDČENÍ – po naskenování QR kódu bude zjištěno, zda je osvědčení platné či ne
Celý článek >>

JAK SE OPRAVUJÍ NAŠE LODĚ V CHORVATSKU

  15.03.2021   |     Žádný komentář

Jezdíme na kola do Chorvatska na lodě. Super dovolená. Při plavbách by nás ale nikdy nenapadlo přemýšlet, co se s lodí děje v zimě. Kde a jak stojí nebo kotví, a spousta dalších věcí.
Nyní pro vás máme několik fotek, které popisují zimní práce na lodi. Lodě Madona a Panorama jsou dřevěné. Při správné údržbě vydrží sto let. Kovové lodě po určité době zreznou a musí se vyřadit.

Celý článek >>