Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Julské Alpy na kole - jak jsme dupali na Vršič

  19.07.2014   |     Žádný komentář

Julské Alpy

Překvapit člověka může spousta věcí. Zprávy v televizi, krajina během dovolené, ale také lidi. Myslím tím lidi, kteří žijí v horách kolem Julských Alp, ale i všechny účastníky našeho cyklistického zájezdu. Právě jsme se totiž vrátili z cyklistického putování po těchto nádherných Alpách. Trasy na kolo vedou údolími a podél řek s průzračnou vodou, ale také do kopců v horách. Je tu obávaná sedlo Vršič (1611 m.n.m.), populární cíl všech náročných cyklistů. Slovinská televize při přenosech Tour de France několikrát toto sedlo zmiňovala, aby si diváci mohli udělat porovnání se sedly v Alpách, kde se Tour jede.

Celý článek >>

Neuvěřitelně voňavé jaro v Chorvatsku na lodi

  02.06.2014   |     Žádný komentář

Jaro v Chorvatsku

Zase jsme se plavili na jedné z našich lodí po nádherně vonících dalmáckých ostrovech. Jedná se o pobyt na motorové jachtě asi pro 25 lidí, kde vaří chorvatský kuchař a spí se v kajutách po dvou lidech. Přes den putujeme na kolech nahoru a dolu po chorvatských ostrovech. Každý den jiný ostrov a přespání v jiném přístavu. Každý den koupání a odpočinek na pláži na jiném místě. Každá kávička, pivo Karlovačko nebo vínečko v jiné hospůdce. Není to úžasné?

Přestože sem jezdíme už léta, vždy nám znovu a znovu vyrazí dech krása těchto ostrovů. Někteří z našich klientů se ptají: "Nenudí tě to, jezdit sem znovu a znovu?". A já se musím smát a vysvětluji, jak je to úžasné zase být tady. Už proto, že tu skoro všechny cesty a zákoutí znám, je to tu krásnější. Setkání s místními lidmi, kteří mě už dobře znají a vítají mě s rukou nataženou k pozdravu, je velice příjemné. Takže moje odpověď je: "Jezdím sem čím dál raději!".

Celý článek >>

Mallorca je nejlepší. To potvrdil i mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar.

  01.02.2014   |     Žádný komentář

Zdenek Stybar Zase musím napsat, že letošní zima přeje jen cyklistům. To potvrzuje také nejnovější zpráva: Štybar je mistr světa v cyklokrosu pro rok 2014. Před závodem řekl: "Cítím šanci být mezi nejlepší trojicí". A to se mu také povedlo víc než dobře.
Zde je kousek rozhovoru před závodem s naší borcem:
Jak se k účasti postavil váš zaměstnavatel - tým Omega?
"Pro ně je nejdůležitější, že se připravuju na silniční sezonu a účasti na mistrovství světa v cyklokrose nic neobětuju. A další důvod, proč jsem chtěl jet teď z Mallorcy do Belgie je, že v úterý si projedu trať závodu Kolem Flander. Takže jsem spojil dvě věci a ve středu letím zase zpátky do tepla".

Už nám zbývá jen něco více než měsíc do odjezdu na 1.cyklistický zájezd roku 2014 na Mallorcu . Jezdíme tam už léta a vždycky se dopředu těšíme a přemýšlíme, jaké to tentokrát bude. Je to jako když se člověk vrací k dobrým známým. Moc se těší, ale trochu se bojí, jak ho přijmou. V tom je to podobné.

Celý článek >>