Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Zuzka Neckářová jede na olympiádu

  23.04.2015   |     Žádný komentář

Zuzka Neckářová

Na první Evropské hry pojede nejméně 130 českých reprezentantů.

Výkonný výbor Českého olympijského výboru schválil nominaci pro Evropské hry v Baku, které se konají ve dnech 12.–28. června 2015. Na hry se se podívá 130 českých sportovců a 70 členů doprovodu. Počty ale nemusí být konečné. Předseda ČOV Jiří Kejval může z pověření VV nominovat další účastníky, kteří splní kritéria, až do 30. dubna, kdy je finální uzávěrka.

Mezi hlavní hvězdy a naděje budou v české výpravě patřit Martina Sáblíková v cyklistické časovce, bikeři Jaroslav Kulhavý či Ondřej Cink, cyklista Zdeněk Štybar, kanoisté včetně mistrů světaDaniela HavlaLukáše Trefila,Josefa Dostála Jana Štěrby či judista Lukáš Krpálek, pro kterého budou mít hry speciální nádech. „Pro nás je Baku zároveň i mistrovstvím Evropy, takže to bude hodně prestižní,“ říká Krpálek, který bude obhajovat evropský titul. Svou účast naopak zrušila ze zdravotních důvodů střelkyně Kateřina Emmons.

Zuzka Neckářová byla před lety účastnicí našich cyklistické zájezdy i lyžařské zájezdy. Na letošní březnová Mallorca přišla do naší SUNBIKE skupiny a udělala besedu o vrcholové cyklistice pro všechny naše kamarády. Také se druhý den zúčastnila narozeninového večírku, kde jsme si s ní mohli ještě jednou popovídat. Držíme palce.

Bikerka Petra poprvé na Mallorce

  05.04.2015   |     Žádný komentář

Mallorca na kole

Milí cyklističtí přátelé. Jsem poprvé na silničním kole, poprvé na Mallorce…

Silniční kolo jsem si půjčila ze zdejší půjčovny, bylo připraveno na míru /na váhu …J/. Nemusela jsem ani šáhnout a padlo jako ulité…5 min jsem se seznamovala s řazením, ale během chvíle, jsem se s kolem dobře sžila.

První den bylo nádherné počasí Sluníčko, trochu svěžího větříku a teplota kolem 19°C. Upalovalo to nebývale a já bikerka jsem vyvinula rychlost, která mile překvapila mne samotnou. Jízda v pelotonu připomíná dobře fungující plíci a každý neuvážený pohyb nebo nepředvídatelné brzdění rozhodí tak dokonale vypadající útvar. Kolem proplouvají další skupiny nadšených /nadupaných i méně nadupaných/ cyklistů. Všichni jsou obvykle ve stejných cyklistických dresech….a modrá s oranžovou….to je výzva….!! Mnoho přátel, kteří již Mallorcu absolvovali tvrdili, že jízda na silničním kole mě uchvátí a musím jim dát za pravdu. O koupi silničního kola již uvažuji a o tom, že příští rok pojedu znovu, nepochybuji…J 

Každou etapu si vysvětlíme a dostaneme mapičky. Při etapě samotné se zpravidla na nejslabšího čeká. Tak dlouho, dokud on sám nenavrhne, že si udělá  lehčí trasu. Nesmí chybět zastávka na výborné espreso, dortíček nebo hořké pivko. Čerstvé pomeranče na stolech v kavárně jsou samozřejmostí.

Celý článek >>

Jak se jezdí na Mallorce – aneb silniční cyklistika na ostrově slunce a deště

  22.03.2015   |     Žádný komentář

Mallorca2015

Mallorca 2015 začala úplně super. Změnou hotelu. SUNBIKE uzavřel smlouvu s novým hotelem a naše skupina si výrazně polepšila. Jak kvalitou ubytování, tak kvalitou jídla, ale i lidmi, se kterými jsme se tu setkávali.

Problémem bylo, tak jak to v posledních letech bývá zvykem, počasí. Skoro všichni říkali, že to bylo nejhorší počasí, jaké zažili. A jak to už bývá, tak do našeho příletu bylo hezky a po našem odletu bylo zase už hezky. Já si ale myslím, že to zas tak strašné nebylo. Hodl jsme se zas až tak moc nepotili. Kilometrů jsme ale najezdili dost a myslím, že všichni byli spokojeni. Skoro všichni měli splněný limit 1000 km a někteří se dostali i 1300 km za pobyt s tím, že část kilometrů byla v horách. Vyjadřuji uznání a samou chválu.

Celý článek >>

Lyžování v Rakousku a kávička v Itálii

  30.12.2014   |     Žádný komentář

SUNBIKE - Nassfeld

To platí při lyžování v rakouském Nassfeldu. Letošní  povánoční lyžování bylo v podobném duchu.

Nejdříve to ale vypadalo, že se nám to nepodaří. První dny po vánocích byly všude jen zelené louky a kamenité svahy. Na několika sjezdovkách byl technický sníh. Vypadalo to, že lyžování nebude možné. Naštěstí se lyžovalo docela dobře. Když se ale jede do Itálie na kávičku, musí lyžař jet několika zkratkami nebo přes dětský lyžařský svah. Nyní to ale nebylo možné. Dostali jsme také informaci, že naše milá hospůdka je zavřená.

Celý článek >>

Svět je malý aneb Jak ho celý procestovat a stát se slavným

  10.11.2014   |     Žádný komentář

Už jste slyšeli o Mattovi Hardingovi? Jestli ne, tak čtěte dále. Stojí to za to. Článek je totiž o cestování. To máme všichni rádi a už zase bychom byli nejraději někde na cestách. Jak to ale udělat. Máme tolik práce a tak málo času. A hlavně - kde na to vzít?

Matt Harding to vyřešil. Dnes se už celý svět ptá: "Do čerta? Kde je dnes Matt Harding?" Znamená to, že celý svět sleduje, kde se vynoří bláznivý tanečník Matt. Všichni se k němu chtějí přidat a zatancovat si s ním. Tím se totiž nejvíce proslavil. Natáčí krátká videa na různých, více či méně zajímavých, místech na celém světě. Ty pak přes YouTube obletí svět. A není sám. Lidi čekají, kde se objeví a přidávají se k němu, tancují s ním a jsou s ním na jeho videích.

Podívejte se na video Matta Hardinga. Zasmějte se a vydejte se na cesty po celém světě.

 

Celý článek >>