Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Novodobí gladiátoři na kolech

  15.05.2017   |     Žádný komentář

Když se díváme v televizi na velké cyklistické závody jako je například Tour de France, s napětím čekáme, kdy přijde pád. Pak se to stane. Cyklisté padají, válí se po zemi nebo létají vzduchem přes řídítka. Kdyby se něco takového stalo nám, je minimálně na půl roku s ježděním konec. Závodníci na Girud´Itália nebo Tour ale vstanou, naskočí na kola a jedou dál. Jsou to novodobí gladiátoři na kolech.

Nikomu žádný pád z kola nepřejeme. Přesto nás ale tyto okamžiky magicky přitahují. Když k pádu dojede, křičíme: „To je ale strašnéééé!“ Musíme se fascinovaně divat na televizní obrazovku. Neodvrátíme se a díváme se dál.

Celý článek >>

Kolik ještě musí být mrtvých?

  10.05.2017   |     Žádný komentář

Bezohlední řidiči motorových vozidel nemilosrdně najížděJí do cyklistů. Jízda na silnici je nejen v České republice velký hazard se zdravím. Jak daleko to musí dojít, aby se něco změnilo?

Pondělí byl volný den. Prodloužené volno přímo vybízelo k delší cyklistické vyjížďce. V neděli jsme na silničních kolech jeli z Jablonce za kamarády na Máchovo jezero. Tam jsme přespali a v pondělí jsme zase frčeli nazpátek. Moc hezká trasa pro silniční kola. Až jsem se divil, jak všechno probíhá v pohodě. Na silnicích byl relativní klid a nikdo nás nijak neohrožoval ani když jsme jeli vedle sebe.

Celý článek >>

Cykloputování pro dobrodruhy. S aplikací pro mobily se na trase EuroVelo 13 neztratíte

  04.05.2017   |     Žádný komentář

Cyklistika je stále populárnější. Najde se spousta dobrodruhů, kteří vyrazí na vlastní pěst na kole po Evropě. Někteří vezmou dokonce svoje děti a zážitek svobodného cestování předávají i jim. Vznikají tak nezapomenutelné vzpomínky. Důvodem je to, že jedete sami někam, kde to absolutně neznáte. Nevíte, kde budete spát a jíst. Nevíte, co se nachází před vámi.

Aby to nebylo zas až tak hrozné, je tu systém cyklistických tras po celé Evropě. Přehlednou mapku všech tras po Evropě naleznete na stránkách EuroVelo ZDE-MAPKA

Celý článek >>

Cestovatelé se bojí cestovat kvůli terorismu – nenechte se zastrašit

  21.04.2017   |     Žádný komentář

Svět se nám mění před očima. Každý den dostáváme z nějaké světové metropole zprávu, že tam bouchla bomba nebo že teroristé zabili policistu. „Tak do Paříže se už nepodívám“, prohlásila jedna známá. „Proč by ses tam nepodívala? Vždyť to byl jen jeden policista!“, odpověděl jsem.

Mladí lidé vždy toužili po cestování. Nyní se situace mění. Už se nikomu moc nechce odjíždět, protože se bojí. Přesně o to jde jak teroristům, tak sdělovacím prostředkům. Probudit v lidech strach a nechat je utrácet peníze za spotřební zboží, místo cestování.

Cestování je přitom tak důležité. Otevře oči každému, kdo projede několik zemí a může porovnávat realitu, ve které žijeme s ostatním světem.

Celý článek >>

Bretaň - na kole po mořském dně

  19.04.2017   |     Žádný komentář

Jedno z nejhezčích míst ve Francii je Bretaň. Projet jí na kole je úžasný zážitek. Skoro všechny naše trasy vedou podél Atlantického oceánu. Uvidíte krásné kamenné vesničky, skalnaté pobřeží a rozbořené moře. mezi tím vším vyniká jedna věc, kterou jinde nezažijete. Je to jízda po mořském dně, která je zde možná, když až sedmimetrový odliv nechá dno na několik hodin k dispozici. Stáhněte si článek o Na kole po mořské dně , který jsem pro vás napsal