Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

KAM SI V NOVÉM ROCE ZALETÍME?

  09.01.2018   |     Žádný komentář

Letadlo

Letadlo

Letadlo

Většina z nás občas usedne do letadla a letí na nějakou zajímavou dovolenou. Nikdo ale nemá možnost jít do pilotní kabiny a vyzkoušet si, co dělá pilot, kterému bezmezně věříme. Nabízí se možnost, vyzkoušet si to doslova „na vlastní kůži“. 

Spolu s Mirkou, jako druhým pilotem jsem odstartoval z Innsbruckého letiště, proletěl nad horami a zase přistál. Musím vám říci, že jsem se pořádně zapotil. Není to vůbec jednoduché a málem jsem letadlo rozbil o ranvej.

Chcete se také zapotit a vyzkoušet to? Zkušenost s vlastním létáním se vám bude hodit, až zase usednete na Ruzyni do plného letadla a to se začne rozjíždět. Budete moci ocenit práci pilota a zatleskat mu za hladký start i přistání.

Tak kam si v novém roce zaletíme? Pilotování si můžete vyzkoušet v Liberce ZDE-PILOTOVÁNÍ.

Podívejte se i na video, jak to bude probíhat, až budete pilotovat dopravní letadlo právě VY. ZDE-VIDEO.

VAL DI FIEMME JE RÁJ ČESKÝCH LYŽAŘŮ

  01.01.2018   |     Žádný komentář

Těsně po revoluci kralovaly mezi Čechy hlavně ledovce Kaprun a Hintertux či francouzská Tři údolí. Val di Fiemme bylo tehdy jednou z mnoha bezejmenných oblastí. Během dvaceti let se Dolomity ve Val di Fiemme staly Mekkou českých lyžařů. A to díky ideální kombinaci krásné přírody, příjemného lyžování, gastronomie a dobrých služeb za přijatelné ceny. Celý článe najdete ZDE-VAL DI FIEMME

Informace o zájezdu SUNBIKEm do Val di Fiemme naleznete ZDE-ZÁJEZD.

Pobyt ve vysokých nadmořských výškách je pro nás velmi prospěšný

  23.11.2017   |     Žádný komentář

Pobyt a sportovní aktivity ve vyšších nadmořských výškách jsou pro nás velmi prospěšné. Organizmus reaguje adaptačními změnami na vysokou nadmořskou výšku. Dochází ke zvýšení maximální tepové frekvence, k poklesu objemu krve, což zahušťuje koncentraci červených krvinek a narůstá množství hemoglobinu, který váže kyslík. Pokud ještě připojíme fyzickou zátěž, tak organizmus obvykle reaguje zlepšením schopnosti k okysličování svalů, dochází k lepšímu prokrvení a zvýšení aktivity oxydativních enzymů. Naše tělo se v hypoxii učí efektivněji využívat kyslík.

Celý článek >>

Průvodčí s kleštičkami na štípaní jízdenek na AlpeAdrii

  15.08.2017   |     Žádný komentář

Někdy kolem roku 1985 se začala rušit stará železniční trať mezi Tarvisiem a Udine, která vedla i dále do Rakouska a Kranjské Gory ve Slovinsku. Nová se zavrtala do železničních tunelů. Na povrch staré železnice se začal kolem roku 2005 pokládat asfalt a vznikla nádherná a na světě možná jedinečná cyklostezka. Celá trasa se nazývá AlpeAdria. Vede ze Salzburgu až k moři do Grada.  Úsek po bývalé železnici se jmenuje Pontebbana. Je to už víc než 30 let, co zde nejezdí vlaky.

Letos v létě jsme sjížděli od rakouské hranice po novém asfaltu k nádraží do Tarvisia. Veliké nákladové nádraží zelo prázdnotou. Pak už je to jen kousek na hlavní nádraží uprostřed města. Normálně potkáváme jen cyklisty, ale tentokrát se v dálce objevila modře oblečená postavička. Rychle se blížila a mně se hned v paměti vybavil pan průvodčí, který nám v místní lokálce z Litvínova do Děčína štípal hnědé kartónové jízdenky.

Celý článek >>

Cyklistický úsměv

  01.08.2017   |     Žádný komentář

Cyklistika je krásný sport. Je úžasná, ale náročná. Občas dá zabrat jak profesionálům, tak i rekreačním cyklistům. Důležité ale je, dělat jí s úsměvem.

Většinou jsou trasy, které bývají pro účastníky zájezdu připravené, docela lehké. Občas se ale stane, že se „nějak“ prodlouží a dají skoro všem cyklistům docela zabrat.

Na poslední akci do Jižního Tyrolska všechno probíhalo hladce a podle plánu. Po dvou krásných dnech na kole jsme před večeří seděli na terase a povídali si. Byla s námi i Miluška. Miluška je naše kamarádka, která společně se svým přítelem jezdí na cyklistické zájezdy. Rozhodla se, že se půjde do pokoje za svým přítelem podívat. Trošku se jí zastesklo a chtěla být s ním.

Celý článek >>