Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Toskánsko = absolutní pocit štěstí

  25.06.2022   |     Žádný komentář

Letos v březnu nás cyklisty překvapila zpráva, že Slovinec Pogačar vyhrál závod Strade Bianche. Dvojnásobný šampion Tour de France si na toskánských silnicích dojel pro čtvrté letošní vítězství ve WorldTour. Druhý dorazil do cíle na náměstí Piazza del Campo v Sieně španělský veterán Alejandro Valverde, jedenačtyřicetiletý exmistr světa ztratil na Pogačara 37 sekund.
Celý článek >>

JAKÉ JEZERO JE NA REKLAMĚ NA CYKLISTIKU V RAKOUSKU?

  21.04.2022   |     Žádný komentář

Při procházce po vystavovatelích na letošním cyklistickém veletrhu For bikes asi každého zaujala OHROMNÁ SVĚTELNÁ REKLAMA. Ta byla na zadní části rakouského turistického stánku. Zářila na ní fotka, na které jedou dva cyklisté a za nimi v údolí je nádherné jezero. Nebylo možné kolem ní projít bez povšimnutí.
Celý článek >>

Velkým tématem cestování v roce 2022 bude propojování. Nové tváře, nová místa

  08.02.2022   |     Žádný komentář
Ať už jde o to, trávit čas se svými blízkými, nebo o poznávání nových lidí při objevování světa, lidé se v nadcházejícím roce ze všeho nejvíce těší na budování vztahů. Nikdo už nechce být doma sám zavřený a každý chce vyrazit mezi přátelé anebo mezi nové lidi, které bude poznávat. K tomu jsou ideální sportovní zájezdy, kdy se potkávají cestovatelé a sportovci, kteří mají stejné zájmy.
Celý článek >>

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT PŘED CESTOU NA LYŽE

  04.01.2022   |     Žádný komentář

Minulou zimu si skoro nikdo z nás v zahraničí nezalyžoval. Proto by každý chtěl jet na dlouhé a krásné sjezdovky v Itálii nebo Rakousku tuto zimu. Konečně to je možné!
Pojedete-li tedy letos na lyže do Itálie nebo Rakouska, určitě budete řešit, jaká opatření jsou nutná a jestli se tam dostanete. Připravili jsme proto pro vás nejdůležitější informace, které byste měli vědět.
Na první pohled se to zdá složité. Nenechte se ale odradit! Všechno jsou jen drobná administrativní opatření, která se dají lehce splnit.

Užijte si krásné chvíle ve vysokých horách při lyžování!

Celý článek >>

OKAMŽIKY, KTERÉ SI CHCI PAMATOVAT

  07.10.2021   |     Žádný komentář

Jak jsem zaslechl tuto větu, hned jsem si uvědomil hloubku myšlenky, která je v ní obsažena. Máme za sebou období, kdy se nedalo moc cestovat. V letošním roce v létě to ale už s jistým omezením zase šlo. Jezdíme po světě autem, autobusem i na kole. Pořád okolo sebe vidíme měnící se krajinu, řeky, hory, moře, vesnice i města. Nyní se na ně ale díváme jinak než dříve.

Uvědomujeme si, že jsme tu krásu už nikdy nemuseli vidět. Vážíme si každého okamžiku, kdy se můžeme volně a zhluboka nadechnout.

Jak jsem zaslechl tuto větu, hned se mi vybavilo několik úžasných okamžiků, které si už budu navždy pamatovat.

- Byl to třeba pohled ze skalnaté hrany kaňonu Verdon do hlubiny pode mnou.

- Byl to pohled na modrou hladinu jezera Achensee z chaty nad jezerem.

- Byl to vítr ve vlasech, který foukal, když naše loď plula kolem majáku na okraji ostrova Hvar.

- Bylo to zvonění zvonu přání v kostele na ostrůvku v jezeře Bled ve Slovinsku.

- Byl to skok do ledové vody řeky Soča uprostřed parného dne.

- Byl to hustý déšť, ve kterém jsme jeli na kole do města Colmar ve Francii.

- Bylo to světlo v očích malé Týnky, když s námi sjela těžký terén nebo když skočila z horní paluby lodi do moře.

Takto bych mohl pokračovat dál a dál. Jak napíšu jeden "okamžik", hned se mi vybaví další a další. Je to nádherný pocit, že máme možnost něco opravdu krásného zažívat a pamatovat si.

Jsem šťastný, že při tom nejsme sami. Věříme, že vy všichni, kteří jste s námi v letošním roce někde na cestách byli, jste na tom podobně.

Jsou také u vás okamžiky, které si chcete pamatovat? Napiště nám je!