Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

CHORVATSKÁ CYKLOPLAVBA MÍSTO ZAVŘENÉHO SLOVINSKA

  13.07.2020   |     Žádný komentář

V sobotu 4.července 2020 jsme měli odjet do Slovinska na cyklistický zájezd do Slovinského Toskánska a Krasu a až na rivieru k moři, kde je cyklotrasa Parenzána.

V pátek 3.července 2020 jsem ráno pustil rádio. Zrovna říkali, že slovinská vláda zařadila Česko mezi nebezpečné země. Po příjezdu musí každý do 14 denní karantény.

Celý dlouho připravovaný zájezd se nám zhroutil jak domeček z karet. Bylo jasné, že do Slovinska druhý den neodjedeme.
Jak tuto situaci vyřešit? A pak jsem dostali nápad....

Celý článek >>

JAK JSME JEZDILI PŘI ČESKÉ MALLORCE NA KOLE

  02.05.2020   |     Žádný komentář

Skončil duben a začal květen 2020. Pořád jsme ještě zavření v Čechách a pořád nás ještě politici straší nějakým virem. Pomalu je už ale před námi naděje, že tak, jak jsme odhadovali, virus do konce května zmizí. Léto už možná zase budeme moci jezdit na kolech alespoň v nejbližších okolních státech Evropy a v Chorvatsku.

V půlce dubna jsme oznámili výzvu „Česká Mallorca na kole“. Smyslem bylo najet 500 až 1000 kilometrů. Cyklista je potom připravený na další výlety na kole. Po naší vlasti nebo i v zahraničí. Musíme vám všem poděkovat. Dostali jsme spoustu emailů, odpovědí a informací. Psali jste nám, kolik už máte na kole najeto. Posílali jste nám fotky. Zmiňovali jste akci na facebooku při prezentaci vašich výletů.

Celý článek >>

ČESKÁ MALLORCA NA KOLE

  13.04.2020   |     Žádný komentář

Stačí jedna malá věc a naše životy se úplně změní. Stokrát jsem každému říkal: „Na nic nečekej a užívej si každého dne života, jako by to byl ten poslední“. Nyní se dá říci, že se to splnilo. Jsme zavření doma jako za socializmu a cestování je zakázáno.

Každé jaro jsme předchozí roky pravidelně touto dobou jezdili na kolech po Mallorce. Letos ale ne. Najížděli jsme kilometry, aby se nám pak už v celé cyklistické sezóně jezdilo krásně a lehce. Funguje to! Na jaře se pokud možno v co nejkratší době najezdí kolem tisíce kilometrů. Je to náročné. Bolí zadek od sedla. Bolí nohy od šlapání. Od sluníčka máte typické cyklistické opálení. Spálený nos a krk, ruce jen do půlky a nohy od kolenou dolu.

Celý článek >>

MALLORCA TROCHU JINAK

  19.03.2020   |     Žádný komentář

Jarní cyklistická Mallorka je vždycky úžasná. Proto jsme se i na letošní moc těšili. Pak se ale cosi zvrtlo a svět začal zaplavovat virus. Jarní Mallorka se pomalu začala rozptylovat. Někteří cyklisti jí využívali už od začátku února, ale většina se tam na kolo teprve těšila.

Pomalu se začala zavádět různá ochranná opatření. Panika zachvátila republiku. Využili jsme poslední možnosti a odletěli na Mallorku. Hlavním důvodem bylo osobně se domluvit s ředitelem hotelu, aby nám vrátil zaplacené pobyty našich klientů. Chválil naší dlouholetou spolupráci a jako dobrému partnerovi přislíbil, že nám peníze pošle přednostně.

Celý článek >>

CYKLISTIKA JE NÁŠ SVĚT. PROTO SE VŠICHNI SEJDEME NA FOR BIKES

  29.02.2020   |     Žádný komentář

Od pátku 20. 3. do neděle 22. 3. 2020 se bude konat v Praze na PVA EXPO Letňany cyklistický veletrh FOR BIKES.
Na jednom místě naleznete vše, co se týká kol a cyklistického průmyslu. Nejen průmyslu, ale také cykloturistiky, trávení volného času a třeba i časopisů a knih. To vše a mnoho dalšího je spojeno s ježděním na kole. Je to náš svět. Je to to, co máme tak rádi!

Celý článek >>