Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

JARO JE SVĚTLO NA KONCI TUNELU

  07.02.2021   |     Žádný komentář

Na jednu stranu jsme naštvaní, na druhou je to záblesk naděje. Každý rok na přelomu března a dubna jezdíme na kola na Mallorcu. V loňském roce jsme také jeli, ale pak utíkali domu před neznámým virem. Hotely se zavřely.

Moc jsme věřili, že na jaře roku 2021 už bude po všem a že na Mallorcu zase pojedeme. Že rozjedeme novou cyklistickou sezónu. Věříme tomu stále. I za cenu, že si budeme muset udělat před odletem testy.

Celý článek >>

JAN KOPKA - CESTA ZA HOTELEM CALIFORNIA

  29.11.2020   |     Žádný komentář

Poslední dobou se mě hodně cyklistů ptalo: "Už jsi viděl ten film od Honzy Kopky?"
Ano, viděl.
Vy jste ho ještě neviděli? Tak to musíte!

Ze začátku se zdá, že to nic moc nebude. Postupně ale film nabírá na síle a stupňuje se to až do posledních okamžiků. Každý, kdo trochu jezdí na kole si víc a víc začíná uvědomovat, co to bylo za akci a jaká to musela být nesmírná dřina. Nejhorší to ale asi muselo být psychicky. Znovu a znovu se vydávat na cestu a bojovat se všemi problémy.

Pokud potřebujete upoutávku, tak krátký 3 minutový trailer si můžete pustit z youtube ZDE:

 

Celý článek >>

CHORVATSKÁ ISTRIE - NEOBJEVENÝ RÁJ PRO HORSKÁ KOLA

  18.11.2020   |     Žádný komentář

Blížil se podzim a deprese sílila. Nejen deštivé dny a padající listí, ale také neustálé zprávy o počtu nakažených a mrtvých ve sdělovacích prostředcích, situaci jen umocňovaly. Normální člověk měl jen dvě možnosti. První: propadnou melancholii a sáhnout po antidepresivech. Druhou: sebrat se a utéct z této republiky někam do normálnějšího světa.

Neutíkali jsme daleko. Tentokrát pod tlakem neustále se utahujících šroubu, jsme odjeli jen do Chorvatska. Po příjezdu na Istrii jsme se jen divili. Cestou nebyly žádné kontroly, žádná opatření na hranicích a ani téměř žádný provoz. Prosvištěli jsme 900 km a ráno jsme už vyndali kola na první cyklistiku po legendární Parenzaně.

Celý článek >>

CHORVATSKÁ CYKLOPLAVBA MÍSTO ZAVŘENÉHO SLOVINSKA

  13.07.2020   |     Žádný komentář

V sobotu 4.července 2020 jsme měli odjet do Slovinska na cyklistický zájezd do Slovinského Toskánska a Krasu a až na rivieru k moři, kde je cyklotrasa Parenzána.

V pátek 3.července 2020 jsem ráno pustil rádio. Zrovna říkali, že slovinská vláda zařadila Česko mezi nebezpečné země. Po příjezdu musí každý do 14 denní karantény.

Celý dlouho připravovaný zájezd se nám zhroutil jak domeček z karet. Bylo jasné, že do Slovinska druhý den neodjedeme.
Jak tuto situaci vyřešit? A pak jsem dostali nápad....

Celý článek >>

JAK JSME JEZDILI PŘI ČESKÉ MALLORCE NA KOLE

  02.05.2020   |     Žádný komentář

Skončil duben a začal květen 2020. Pořád jsme ještě zavření v Čechách a pořád nás ještě politici straší nějakým virem. Pomalu je už ale před námi naděje, že tak, jak jsme odhadovali, virus do konce května zmizí. Léto už možná zase budeme moci jezdit na kolech alespoň v nejbližších okolních státech Evropy a v Chorvatsku.

V půlce dubna jsme oznámili výzvu „Česká Mallorca na kole“. Smyslem bylo najet 500 až 1000 kilometrů. Cyklista je potom připravený na další výlety na kole. Po naší vlasti nebo i v zahraničí. Musíme vám všem poděkovat. Dostali jsme spoustu emailů, odpovědí a informací. Psali jste nám, kolik už máte na kole najeto. Posílali jste nám fotky. Zmiňovali jste akci na facebooku při prezentaci vašich výletů.

Celý článek >>