Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

STAČÍ JEDNA MALÁ CESTA

  16.01.2020   |     Žádný komentář

Jdu po ulici a potkám známého. „Ahoj, tak jak se máte? Pořád někde jezdíte, co?“

Odpovídám mu: „Ano, máme se moc dobře, ale nyní jsme doma. Pojedeme zase za čtrnáct dní.“

Známý říká: „Já bych také někam vyrazil, ale teď nemohu. Bolí mě záda a musím přestavovat barák. Letos to už fakt nedám.“

Odpovídám mu: „No tak dobře, jak myslíš.“

Jdu dál a přemýšlím nad mým známým. Záda ho bolí, protože má ochablé břišní svaly a maká jen na svém baráku. Stačilo by, kdyby si každé ráno zacvičil a bylo by mu za měsíc zase dobře.

Celý článek >>

Dejte sbohem rýmičkám a nachlazení

  11.12.2019   |     Žádný komentář

Když nastane listopad a prosinec, spousta lidí hned onemocní. Existuje ale jedna úplně jednoduchá věc, která vás od podzimního nachlazení osvobodí. Jmenuje se „sauna“.

Musíme se ale nejdříve sami sebe zeptat, jestli děláme dost pro své zdraví. Jestli nám záleží na tom, abychom jednou týdně vystavili své tělo žáru sauny a pak ho prudce ochladili. Je to trošku brutální procedura, na druhou stranu vám ještě navíc udělá dobrou náladu a krásný den.

Celý článek >>

Najděte si partnera na kolo

  09.11.2019   |     Žádný komentář

Naši kamarádi na cyklistických zájezdech SUNBIKE nám často říkají, že fungujeme také jako seznamka. Už hodně z nich na zájezdech poznalo nové kamarády nebo i životní partnery. Další kamarádi nám volají, jestli na zájezdu, na který chtějí jet, bude někdo sám, aby se k němu přidali. Další volají, jestli na zájezdu bude nějaká hezká samotná paní, resp. nějaký hezký samotný pán. Často tedy musíme řešit i takové problémy.
Nyní jsme ale narazili na pomoc. Objevili jsme ..

Celý článek >>

Dnes ráno jsem viděl, jak starší paní v autě srazila cyklistu

  25.08.2019   |     Žádný komentář

Dnes ráno jsem viděl, jak starší paní v autě srazila cyklistu. Mezi našimi dvěma městy byla vybudována nová silnice. Je super. Rychle projedete a cesta se velmi zkrátila. A jak je to s cyklisty? Na ty se zase zapomnělo. Ti otrlí jezdí po nové silnici. Ti normální si našli kombinaci staré silnice, cesty u lesa za svodidly a louky. No a právě tady se to stalo.

Paní, která vyjížděla od baráku na louce, vůbec nepředpokládala, že by zde nějaký cyklista mohl jet, i když jich tady denně projede kolem padesáti. Vyjela prudce z cesty a cyklista, který zde právě projížděl, se jí zalekl, zabrzdil, vzal to po hlavě přes přední kapotu a rozplácnul se na asfaltce.

Paní vyskočila z auta a nevěřícně třeštila oči a rukama si v hrůze držela hlavu. Nakonec to nebylo tak strašné a cyklista odjel do práce na kole a paní asi někam na nákupy. Takže ten lepší konec.

Celý článek >>

Jak Peter Sagan na Tour zvítězil v Alsasku

  11.07.2019   |     Žádný komentář

Francie je země cyklistice zaslíbená. Kdo tam kdy jel na kole po silnici ví, že jeho šance na přežití je proti českým komunikacím mnohem vyšší. Francouzští řidiči v cyklistovi nevidí nepřítele. A když se jedná o modlu jménem Tour de France, jde všechno ostatní stranou. Pokud závod, na který jsou Francouzi patřičně hrdí, projíždí jejich obcí, vezmou si dovolenou, pozvou známé, vyndají na ulici ke trati gril a čekají na závodníky. Grilují, popíjejí pivo a užívají si den, v němž se stanou součástí svátku jménem Tour de France.
Po dlouhých deseti letech se Tour de France zase vrátila do východní Francie, do části zvané Alsasko. Je to jedna z nejkrásnějších částí Francie. Jednoduše si jí představíme tak, jako bysme byli na úpatí kolem tisíce metrů vysokého pasů hor. No a podle tohoto pásu hor jsou všude malá, půvabná vinařská městečka, plná krásných hrázděných domů, vysokých kostelů a náměstíček s kašnami. Všude okolo nich jsou vinice a na kopcích hrady. V domcích a usedlostech bydlí vinaři, kteří vyrábějí jedny z nejlepších vín na světě.

Celý článek >>