Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole, na lodi nebo na lyžích

Nezařazené

Bikepacking podle Karla Hynka Máchy

Bikepacking

Bikepacking

Před časem jsme psali o cyklistickém vybavení pro bikepacking. Jsou to specielní zavazadla na kolo, která umožňují lepší jízdu a nepotřebujete nosič. Při zájezdech naší cestovní kanceláře SUNBIKE potkáváme stále víc a víc cyklistů, kteří „plně naložení“ putují po evropských cyklostezkách.
Jejich cílem je většinou moře někde poblíž Benátek, Grada nebo Terstu. Nebo i Chorvatské pobřeží. Je to takový krásně definovatelný cíl. Velmi často jedou i s dětmi, které mají také své vlastní zavazadla. Prostě tvrdá ale krásná výchova. Na takové cestování se nezapomíná.

Mezi našimi kamarády jsou také velcí cestovatelé, kteří takto jezdí. Cíl cesty nemusí být vždy moře. I to si „náš“ Romek vyzkoušel, když loni k moři i s dětmi na kole jeli. Romek je ale trochu posedlý dílem a odkazem Karla Hynka Máchy. Tento básník byl navíc velkým cestovatelem. Romek putuje na kole po jeho stopách. Jeho jediným průvodcem jsou cestopisy od K.H.Máchy, vydané u skoro před 180 roky. Takto sledoval jeho pěší pouť do italských Benátek k moři.

Letos se ale rozhodl pro sledování Hynkovy Krkonošský pouti, kterou K.H.Mácha prošel v roce 1833. Romek jel v jeho stopách ve stylu bikepackingu. Během trasy projel velkou část Čech a nafotil nádherné fotky. Podívejte se na ně a přečtěte si povídání o této cestě. Vše najdete ZDE-BIKEPACKING. Článek a fotky o cestě do Benátek s dětmi na kole je ZDE-S HYNKEM DO BENÁTEK.

×
To top