Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

ITÁLIE - Z DOLOMIT A ALP NA KOLE DO JIŽNÍHO TYROLSKA

Zájezd
Termín: 01. - 06. srpna 2019
Počet volných míst:  3 
Cena: 9.490 Kč
Objednat zájezd číslo: 1981
  • Z ALP A DOLOMIT PO CYKLOSTEZKÁCH DO ÚDOLÍ K NAŠEMU HOTELU
  • 6 DNÍ / 5 x KOLO /4x HOTEL+ 4 x POLOPENZE / BUS S VLEKEM
  • LUXUSNÍ HOTEL S VYHLÁŠENOU POLOPENZÍ

Putování nádhernou krajinou Jižního Tyrolska po krásných cyklostezkách. Budeme sjíždět jednou z Alp, podruhé z Dolomit dolů k Brunecku, poblíž kterého leží náš skvělý hotel. Všichni známe legendární Kronplatz na lyžích. Nyní projezdíme údolími tuto krajinu na kole. Všechny cyklistické trasy začínají ve vyšších polohách a na kole sjíždíme údolími až k našemu hotelu, kde na nás čekají nezapomenutelná italská jídla. V případě špatného počasí může zdarma využít hotelový saunový svět

Zájezd
Zájezd

Větší část cyklotrasy vede podél řek. Projedeme Bruneck i Brixen. Uvidíme přes 80 třítisícových vrcholů a na kole dojedeme od Brenneru až do Bolzána. Trasy jsou lehké, ale nároční cyklisté vyjedou i na horské chaty, sedla nebo i na samotný Kronplatz.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Plzeň.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Odjezd na noc přes Rakousko do Itálie.
2. den: Na kole z Brenneru po cyklostezce do místa ubytování.
3. den: Z Val Pustertalského Toblachu po cyklostezce do Brunecku. Na začátku možnost trasu prodloužit o přejezd sedla u Prato Piazza.
4. den: Údolím Valle Aurina (národní park Vedrette di Ries-Aurina ), které obklopuje přes 80 třítisícovek u Casere přes Bruneck do místa ubytování. Možnost startu na chatě Kehrer Alm ve výšce 1842 m.
5. den: Lanovkou nebo na kole na legendární Kronplatz, který se nad městem tyčí do výšky 2227m. Nádherným sjezdem až na ubytování.
6. den: Údolím Eisacktal přes Brixen, kde "trpěl" Havlíček Borovský. Nakládání kol a odjezd domu. Příjezd do ČR po půlnoci.

CENA ZAHRNUJE:: dopravu autobusem s klimatizací, dopravu kol ve speciálním přívěsu, ubytování: 4 x v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí (výbornou jihotyrolská kuchyně, večeře - 4 chody včetně salátového bufetu), SAUNA při špatném počasí, sluneční terasa, sportovníinstruktor, informační materiály a plánky, zákonné pojištění CK proti úpadku a DPH.
Akce je určena: pro všechny cyklisty.
Cena nezahrnuje: lanovky, pojištění léčebných výloh (možno zřídit na našich stránkách nebo levněji přes naší CK).

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE

Na tomto zájezdu pojedeme také ke klášteru Neustift a do Brixenu. Jižním Tyrolsku je údolí Eisacktall a v něm Brixen, který je neodmyslitelně spojen se jménem českého buditele Karla Havlíčka Borovského. Na jeho památku visí na jedné z předměstských vilek od roku 1925 pamětní deska. A právě odtud je to co by kamenem dohodil k úžasnému augustiniánskému klášteru Neustift, který stojí uprostřed nejsevernějších italských vinic.

Obrovský klášterní komplex z roku 1142, kde dodnes žije 30 řádných kanovníků, má dech beroucí architekturu. Klášter obklopují vinice a sekvojová zahrada s místními i exotickými bylinami. Před bazilikou, postavenou v barokním německém stylu, je studna z počátku 16. století. Při návštěvě nesmíte opomenout bohatou knihovnu s mnoha ručně psanými středověkými svazky, ale ani středověký vinný sklep. Chloubou mezi víny, produkovanými v opatství Neustift, je eisacktalský Sylvaner Preapositus, který získal uznávanou cenu "Tre bicchieri" (Tři sklenice), udělovanou průvodcem Gambero Rosso.

Na tomto zájezdu můžeme také navštívit Messnerova muzea. Nejslavnější horolezec světa Reinhold Messner má v severní Itálii pět muzeí a pro každé ze svých tří dětí farmu. Pod hradem Juval provozuje restauraci, kde základ kuchyně tvoří biopotraviny z Messnerových polí a pastvin a od dalších regionálních farmářů. V podhradí denně staví desítky autobusů s turisty, kteří touží poznat život jihotyrolského dobrodruha i ochutnat Messnerovo víno, džusy, marmelády, sýry či maso z jaků.

Messner, který v říjnu 1986 jako první člověk na světě pokořil všech čtrnáct nejvyšších hor na Zemi, považuje za svou "patnáctou" osmitisícovkou originální projekt pěti muzeí s názvem Mountain Messner Museum, v nichž najdete komplexní a velmi osobní výpověď věhlasného horolezce, který s úctou vzdává hold horám i přírodě, v Himálajích tak úzce propojené s historií lidstva a náboženstvím.

Tři muzea sídlí také na hradech a zámcích. Největší expozici přináší středověký hrad Firmian u Bolzana, další je Messnerovo rodinné sídlo Juval a pro třetí si vybral zámek nad městem Brunek. Do úpatí hory Ortler je zavrtána podzemní galerie v Suldenu. Pátou výstavu najdete ve vysokohorské vojenské pevnosti na Monte Rite nedaleko Cortiny d'Ampezzo. Ačkoliv jsou muzea na pěti místech a každá expozice má své vlastní hlavní téma, dohromady tvoří jeden celek. Jeho základem je vzácná sbírka soch, obrazů a dalších uměleckých předmětů hlavně z Tibetu, Afriky, Indie a Nepálu, které Messner nashromáždil během svých dobrodružných cest po světě.


Fotogalerie z předchozí podobné akce

Zájezd
Zájezd

Video z této oblasti

Podívejte se na toto video z této akce v roce 2018 od našeho kamaráda Petra Havla.