Termín: 25. - 29. prosince 2018 Cena: 8.590,- Kč
Zájezd je vyprodán

4 NOCI V RODINNÉM PENSIONU / 4 DNY LYŽOVÁNÍ / AUTOBUSOVÝ LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD
LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU – KÁVIČKA V ITÁLII
SLEVA NA SKIPASU AŽ 28 EURO OPROTI NORMÁLNÍ CENĚ

Užijte si vánoční volno s rodinou nebo s kamarády při krásném lyžování v super lyžařské oblasti na hranicích mezi Itálií a Rakouskem. Mají zde 110 km sjezdovek. Je to nejmodernější oblast, která byla díky vynikající infrastruktuře, vybavenosti, servisu a velmi rozmanitým lyžařským terénům i jejich kvalitní úpravě, nedávno zařazena mezi nejlepší střediska světa. V hodnocení nejlepších lyžařských středisek dostala čtyři a půl, z pěti možných hvězdiček. K dispozici je nejdelší lanová dráha v Alpách Millenniumexpress.

Fotografie z předchozí podobné akce jsou ve Fotogalerii ZDE-FOTKY

iDNES 24.ledna 2010 píše o Rakouských lyžařských trumfech, které Čechům trochu unikají. Jsou to Korutany.

Článek z IDNES o lyžařských trumfech, které Čechům unikají si stáhněte ZDE-NASSFELD

NASSFELD-HERMAGOR, JEDNO Z NEJLEPŠÍCH STŘEDISEK SVĚTA

Skiarena Nassfeld-Hermagor, kde mají 110 km sjezdovek, je také nejmodernější oblastí, která byla díky vynikající infrastruktuře, vybavenosti, servisu a velmi rozmanitým lyžařským terénům i jejich kvalitní úpravě, nedávno zařazena mezi nejlepší střediska světa. Sami Rakušané pak před několika lety zvolili středisko druhým nejlepším v zemi, po Obertauernu.
V zimě tu mají podle statistik o sto hodin slunečního svitu více než na severu Alp. A k tomu vždy hodně sněhu, protože Nassfeld jako první výrazný horský masiv zachycuje většinu sněhové nadílky, přicházející od Jadranu.
Z údolního parkoviště městečka Tröpolachu do centra Skiareny Nassfeld jezdí Millenium Express , nejdelší kabinková lanovka v Alpách, která měří šest kilometrů . Cesta na vrchol Kofelplatz-Madritsche (1919 m) trvá 17 minut.
Millennium-Express je nejdelší kabinová lanovka v Evropě
Odtud se rozvírá vějíř hlavně červených sjezdovek, jimž vévodí nádherná čtyřkilometrová FIS-Abfahrt z vrcholu Gartnerkofel (2195 m). Sjezdovka je krásná i tím, že se ve střední části točí v blízkosti příkrých skalních stěn, zatímco dole padá do lesa.
Snowboardisty určitě na Gartnerkofelu naláká stometrová, 15 m široká rampa halfpipe se stěnami, vyrůstajícími do třímetrové výšky. Najdete tu i boardercrossfunpark a pod Troghöhe také trať pro měření rychlosti.
Opravdovou lahůdkou je osmikilometrová sjezdovka Carnia s převýšením 1200 metrů, se začátkem pod vrcholem Zweikofel. Tam se však dostanete jen velkou oklikou přes údolní stanici Rastl. Právě poslední dvoukilometrová část z Gmanbergu je každý pátek osvětlená pro noční lyžování.
Ze všech vrcholových stanic se můžete kochat krásnými výhledy na okolní vápencové masivy. Na severu přes údolí řeky Gail okamžitě přitáhne pozornost nejvyšší hora Rakouska Grossglockner (3798m). Vidět můžete i ledovec v nedalekém středisku Mölltal. Zajímavostí je, že do budoucna se plánuje zubačka na italskou stranu do Pontebby.

Program zájezdu:
1. den: Dopoledne odjezd z ČR. Večer po příjezdu ubytování a večeře.
2. – 4. den: Lyžování v oblasti Nassfeld-Hermagor.
5. den: Lyžování v oblasti Nassfeld-Hermagor. Po lyžování odjezd do ČR.

UBYTOVÁNÍ: v rodinném pensionu poblíž Kotschachu ve 2-3 lůžkových pokojích se sprchou a toaletou. K dispozici společenská místnost.
STRAVOVÁNÍ: polopenze – vyhlášená místní kuchyně (snídaně formou bufetu, večeře o čtyřech chodech). Nápoje nejsou v ceně.
CENA SKIPASU 2018/19: (není v ceně zájezdu): 4 dny lyžování: dospělí 164 €, mládež a senioři (ročník narození 2000-2003, senioři starší než 1954) 140 €, děti (ročník narození 2004-2012) 84 €.
Cena zahrnuje: 4 x ubytování, zajištění skipasů se slevou pro cestovní kancelář, průvodce, pobytová taxa, pojištění proti úpadku cest. kanceláře, DPH, doprava autokarem, každý den zajištěna doprava na lyžování.
V ceně není: skipas, nápoje při večeřích, pojištění léčebných výloh.

Podrobné informace JAK OBJEDNAT ZÁJEZD JSOU ZDE

Zobrazte si zde mapu lyžařské oblasti Nassfeld: