Cykloplavby na lodích v Chorvatsku

Pobyt a plavby na lodi a cyklistika na ostrovech v Chorvatsku

(červeně přeškrtnuté jsou vyprodané a obsazené nebo odjeté zájezdy

Přehled zájezdů a termínů

1953 CHORVATSKO - LOĎ MADONA A CYKLISTIKA -SEVERNÍ OKRUH - BUS 17. - 26. května 2019 15.990 Kč
1955 CHORVATSKO - LOĎ MADONA A CYKLISTIKA -SEVERNÍ OKRUH - BUS 24. května - 02. června 2019 16.490 Kč
1957 CHORVATSKO - LOĎ MADONA A CYKLISTIKA -SEVERNÍ OKRUH - AUTO - VLASTNÍ DOPRAVA 24. května - 02. června 2019 14.990 Kč
1956 CHORVATSKO - LUXUSNÍ LOĎ PANORAMA A CYKLISTIKA -SEVERNÍ OKRUH - BUS 24. května - 02. června 2019 17.990 Kč
1994 CHORVATSKO - LOĎ MADONA A CYKLISTIKA - ZLATÝ STŘEDNÍ OKRUH - BUS 20. - 29. září 2019 16.490 Kč
1995 CHORVATSKO - LUXUSNÍ LOĎ VRUTAK A CYKLISTIKA - STŘEDNÍ OKRUH - BUS 20. - 29. září 2019 17.490 Kč
1996 CHORVATSKO - LOĎ MADONA A CYKLISTIKA - ZLATÝ STŘEDNÍ OKRUH - BUS 27. září - 06. října 2019 15.990 Kč
1997 CHORVATSKO - LUXUSNÍ LOĎ VRUTAK A CYKLISTIKA - STŘEDNÍ OKRUH - BUS 27. září - 06. října 2019 16.990 Kč
1998 CHORVATSKO - LOĎ MADONA A CYKLISTIKA - STŘEDNÍ OKRUH - VLASTNÍ AUTO 27. září - 06. října 2019 14.490 Kč

Více informací o termínech, počtu volných míst a cenách najdete v Cyklistické zájezdy.

Nalodění - začátek a konec plavby

Jesenice-Krilo je malá rybářská vesnice 15 km od Splitu ve směru na Makarskou. Sraz u lodi je vždy v sobotu kolem 10.00-11.00 hod. Po ubytování a nalodění je oběd a vyplutí. Zpátky do přístavu dorazíme v pátek večer nebo v sobotu ráno. V sobotu po snídani je ukončení oficiálního programu. Účastníci s vlastními auty odjíždí domu. V případě dopravy autobusem je odjezd podle počasí v 16.00 - 17.00 hodin (příjezd do ČR je v neděli dopoledne mezi 7.00 - 10.00 hod).


Ubytování luxusní loď Vrutak pro 20 lidí - kategorie A

Všechny kajuty jsou dvoulůžkové s vlastním WC a sprchou. Všechny kajuty jsou umístěna na palubě s výhledem na moře.

Ubytování luxusní loď PANORAMA pro 28 lidí - kategorie A+

Všechny kajuty jsou dvoulůžkové s vlastním WC a sprchou. Všechny kajuty jsou umístěna na palubě s výhledem na moře.

Ubytování na lodích Madona pro 26 lidí a Teodora pro 18 lidí - lodě kategorie B

Všechny kajuty jsou dvoulůžkové s umyvadlem. Kajuty jsou umístěné v podpalubí. Na lodi jsou 3 záchody a umývárna se 3 sprchami. Ubytování je prosté. Není to velký luxus, ale všichni dosavadní účastníci z předchozích 15 let, co tyto akce děláme, byli vždy max. nadšeni a spokojeni.

Na lodi Madona je dovyčerpání možnost ubytování ve 3 horních kajutách za příplatek 500,-Kč/osobu.


Posádka na lodi

Na lodi je příjemný personál. Skládá se z kapitána, lodníka, kuchaře (kuchařky) a stevarda. Dále jsme na lodi samozřejmě také 1-2 průvoci SUNBIKE CK.


Stravování

Stravování je formou polopenze. K snídani chleba, jogurt, máslo, marmeláda, med a sýr nebo salám, případně vejce nebo párek. K pití čaj a káva s mlékem. K večeři polévka, hlavní jídlo (chorvatské speciality) a desert. Na každou etapu dostanete navíc na cestu balíček se sendvičem. Podívejte se na celou fotogalerii jídel z lodi. Fotky jsou od snídaně k večeři. Na závěr moučník. Obrovská pizza je na rozloučení dárek od kapitána. Fotky jsou ZDE-VELKÝ FOTOGRAFICKÝ PŘEHLED JÍDEL NA LODI.

Nápoje při večeřích a zábavě

V solónu, kde probíhá na lodi stravování, je k dispozici čepované pivo v ceně 18,-KUN za velké pivo. Koupit si můžete i libovolné další alkoholické nápoje. Například flaška červeného výborného chorvatského vína Plavac Mali je v ceně 50 KUN/litr.

Při večerní zábavě na zádi lodi kapitán toleruje vlastní "tvrdé" alkoholické nápoje.


Pitná voda na lodi

Přes noc je loď v přístavu pevně zakotvena a připoutána k molu. Dále je napojena na elktrický proud a pitnou vodu. Proto je voda na lodi každý den čerstvá a pitná. Navíc si můte pitnou vodu natočit např. do pet lahví přímo z přístavních přípojek, ze kterých je napájena i loď. Balíky pitné vody s sebou z Čech netahejte.


Nabíjení baterek elektrických spotřebičů na lodi

Jak už bylo řečeno, je loď v přístavu pevně zakotvena a připoutána k molu a napojena na elktrický proud. Jen asi 50% kajut má vlastní elektrickou zásuvku. Celkem je ale na lodi dostatek zásuvek, což stačí na každodenní nabíjení baterek mobilů a fotoaparátů.


Doprava do Chorvatska busem nebo vlastním autem

Doprava na loď je většinou autobusem MAN s vlekem na kola. Fotky autobusu a přívěsu jsou ZDE-AUTOBUS A VLEK. Autobus vyjíždí v pátek navečer. Většinou je to kolem 17.00 hodin z Liberce a jede po trase, kde nastupují jednotliví účastníci zájezdu. Příjezd do přístavu Krilo je přibližně kolem 10.00 hodin v soubotu ráno.

V případě dopravy vlastním autem parkují v přístavu na oploceném parkovišti (poplatek za parkování je cca 20,- euro/auto) ve vesnici Jesenice-Krilo (GPS souřadnice N 43°27' 37.71', E16° 36' 5.54'), ze které se vyjíždí a kde se končí.


Cyklistické trasy

Jsou navržené tak, že cyklisti vystoupí v přístavu na navštíveném ostrově. Loď obeplouvá ostrov a čeká v protějším přístavu. Každý tedy musí (pokud nezůstává na lodi) zdolat základní trasu, která je přibližně kolem 40 - 50 km. Každý účastník dostává na každý den podrobný popis trasy. Zde jsou pak možnosti přidávání si tras navíc. Bikaři určitě nejsou zklamaní a mají k dispozici i těžší terény. Pro náročné jsou další možnosti prodloužení až do 60-70 km.
Na přidělání kol na palubě je potřeba s sebou mít jeden gumicik.


Servis zajištěn

Na lodi bude nářadí a náhradními díly. Navíc je k dispozici náhradní přední a zadní kolo pro horské kolo, lanka atd. Jednoduché opravy řešíme na místě nebo formou výměny. Pokud jste zvyklí si kolo sami opravovat, nebude určitě na škodu, když si s sebou vezmete nějaké náhradní díly.


Zábava na lodi

Na lodi vládne vždy dobrá nálada. Večery je možné strávit procházkou po přístavu (každý den jiný) a nebo posezením v přístavní hospůdce. nejlepší ale je, když má někdo s sebou kytaru a sedí se a zpívá na zádi nebo na vrchní palubě.


Co dělat, když je někomu na lodi špatně a přesto chce jet

Řešením je koupit si následující homeopatické přípravky, které nevolnost na lodi odstraní. Jedná se o homeopatický přípravek: Cocculus Indicus CH9 – 3 kuličky 1 x denně a Tabacum CH9 – při potřebě 3 kuličky. Užívání je následující: Cocculus začít brát 2 dny dopředu preventivně 3 kuličky. Tabacum nasadit při potížích, 3 kuličky, pokud je hodně špatně tak za 15 min další 3 kuličky. Nedá se předávkovat a nemá absalutně žádné vedlejší účinky. Někteří lidé tomu nevěří, ale je fakt, že to už několika lidí dobře fungovalo.


Jak to zažili naši klienti? - Vyprávění o jedné z plaveb

Jmenuji se Pepa Jelínek a chci vám vyprávět o mojí nejlepší dovolené na kole. Kamarádi mě vloni přemluvili, abych s nimi jel na kolo na loď do Chorvatska. Nejdříve se mi nechtělo, ale pak jsem jel.

„Na té lodi to nějak vydržím“, myslel jsem si. Alespoň si trochu zajezdím na kole. Být jen s manželkou celý týden na pláži, to bych nedal.

Týden utekl jako voda a dnes si myslím, že to byla jedna z nejhezčích cyklistických dovolených, co jsem zažil. Proč? Skoro všechny moje představy nebyly správné a skoro všechno bylo jinak, než jsem očekával. Zde je několik příkladů:

Lod

Organizavaně, ale neorganizovaně

Myslel jsem si, že budeme muset jezdit předem určené trasy. Na každý ostrov jsme ale dostali od průvodce Standy mapky, kde byla doporučená trasa. Ráno po snídani jsme sundali kola z paluby a vyrazili na druhou stranu ostrova, kde bude čekat naše loď. Do večeře byla spousta času a tak jsme si s kamarády projeli pěkně jen ve čtyřech doporučenou bajkovku. „Někdy byl terén dost hustej“ to vám povídám. Neumím si představit, že bych jel bez přilby. Pokaždé nám zbylo dost času na koupání i nějaké pivko v „konobě“.

Romantika neluxusního ubytování v kajutách

Kajuty nebyly žádný luxus. Spali jsme na palandách, jako nějací piráti, ale nakonec to bylo v pohodě. Hned po večeři jsme zůstali na zádi lodě, popíjeli vínko a kochali se nádherným večerem. Kdy něco takového zase zažijete? Loď se trochu pohupovala a Petr hrál na kytaru všechny cajdáky, co znal. Jak zpívá Ivan Mládek: "Na lodi je skvělá nálada".

Větry a počasí mění všechny plány

Plán byl plán, ale trasa se nakonec musela trochu změnit. Začala foukat „bura“. Je to silný a studený severní vítr. Kapitán Duje odmítl přistát v otevřeném přístavu a museli jsme jet jinam. Prostě ví, co si může dovolit. Bylo přitom nádherně modré nebe. Ale bezpečnost je důležitější. Nebylo by moc příjemné ztroskotat s lodí.

Na jídlo na lodi budeme dlouho vzpomínat

Jidlo

Co si zaslouží pochvalu, je jídlo na lodi. To jsem nečekal. V malinkaté kuchyni vařila kapitánova sestra. Dostali jsme plné tácy masa, příloh a dušené zeleniny. Čerstvý salát a moučník samozřejmě také. Všechno bylo výborné. Jak to tam jen mohla kuchařka uvařit? Děvčata od vedlejšího stolu nám vždy ještě přidala, co sami nesnědly. "Řeknu vám, na lodi se nedá zhubnout", to si pište. Stevard Ante nám po večeři natočil pivečko a fakt nám nic nechybělo. Na kolo jsme ještě dostali každý den sendvič. Byla to velká houska se sýrem a salámem, trochu salátu a másla. Když byl ale na kole hlad, tak to bodla.

Loď je jen pro pohodové a přátelské lidi

Když jsme jeli autobusem do Chorvatska, říkal jsem si, co to je za lidi, kteří tam s námi budou. Musím ale smeknout. I ti starší manželé byli skvělí. Projeli všechny trasy a večer vydrželi sedět a zpívat na zádi ze všech nejdéle. Dokonce si s nimi teď i píšu a poslali mi moc hezké fotky. Já jsem toho telefonem moc nenafotil.

Letos musíme jet znovu

Někteří lidé byli na lodi už potřetí a tak si říkám, jestli tam s klukama nepojedeme znovu na nějaký jiný okruh. Standa s Mirkou říkali, že dělají Severní, ten jsme jeli. Pak ještě Střední a Jižní až do Dubrovniku, to by určitě také stálo za to. Tam jsem ještě nebyl. Je to docela exotika žít ten týden na lodi. Člověk nemusí na nic myslet, dostane dobře najíst a jen si jezdí na kole a užívá si moře a slunce.